PGNiG Superliga: Piotrkowianin pokonał Stal Mielec w hali Relax w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

Piotrkowianin pokonał Stal Mielec w hali Relax w Piotrkowie. Ale pierwsza połowa spotkania 13. kolejki PGNiG Superligi zwiastowała dużą niespodziankę. Stal Mielec prowadziła bowiem z Piotrkowianinem 16:13, a drużyna Dmytro Zinchuka w niczym nie przypominała zespołu, który ograł Azoty Puławy i MKS Kalisz. Po przerwie wszystko jednak się zmieniło i nasi zawodnicy odnieśli pewne zwycięstwo.

Piotrkowianin zaczął mecz fatalnie i po pięciu minutach przegrywał 1:5. Stal, w której pierwsze skrzypce grał wypożyczony z Piotrkowianina Piotr Rutkowski, utrzymywała prowadzenie 3-4 bramkami właściwie przez cały czas. Na większy deficyt nie pozwolił doświadczony Grzegorz Sobut, który regularnie dziurawił bramkę Stali. Mimo jego skuteczności przyjezdni prowadzili 16:13.

Dopiero druga część gry przyniosła to, na co czekali piotrkowscy kibice. Stal straciła skuteczność, a gospodarze w lawinowym tempie zdobywali bramkę za bramką. Nie do powstrzymania byli: Sebastian Iskra i Filip Surosz. Swoje dołożyli również bramkarze: Marcin Schodowski i Damian Procho. W efekcie piotrkowska drużyna zakończyła pierwszą rundę zwycięstwem 34:26.

- Pierwsza część gry bardzo słaba w naszym wykonaniu szczególnie w obronie. Dopiero jak pozmienialiśmy trochę pozycje, to zaczęło wszystko funkcjonować. I obrona i atak. Za tydzień kończymy rok spotkaniem z Chrobrym Głogów. Zaczniemy o tym rywalu myśleć od poniedziałku, a na razie cieszymy się z kolejnej wygranej

- powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

Trzecia wygrana z rzędu naszych szczypiornistów dała im awans na ósme miejsce na półmetku sezonu zasadniczego. Po zwycięstwie nad Stalą Mielec zarówno trener Piotrkowianina Dmytro Zinchuk jak i Filip Surosz przyznali, że już teraz skupiają się na kolejnym rywalu.

- Na pewno z Chrobrym będziemy musieli zacząć mocniej i lepiej, bo takiej przewagi rywala już możemy nie nadrobić. Cieszy nasza dyspozycja, a w drugiej połowie graliśmy naprawdę niezłe spotkanie - dodał Filip Surosz, który popisał się kilkoma efektownymi zagraniami.

Przypomnijmy, że spotkanie 14. kolejki Piotrkowianin - Chrobry rozegrane zostanie w sobotę (8 grudnia) o 18:00. Już teraz zapraszamy kibiców.

Piotrkowianin - Stal Mielec 34:26 (13:16)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 3, Iskra 7, Szopa 3, Kaźmierczak, Swat 5, Surosz 5, Andreou, Pożarek 1, Mastalerz, Sobut 4, Tórz 3, Pacześny.
Kary: 4 min (Kaźmierczak x2)
Żółte kartki: Sobut, Tórz

źródło: Piotrkowianin.pl