Budynkiem, w którym mieści się dziś kino Hawana, interesował się już deweloper Budynkiem, w którym mieści się dziś kino Hawana, interesował się już deweloper

Budynkiem, w którym mieści się dziś kino Hawana, interesował się już deweloper

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Co stanie się z budynkiem kina Hawana, które lada miesiąc będzie najatrakcyjniejszą niezagospodarowaną nieruchomością w samym sercu Piotrkowa? - zastanawiają się piotrkowianie. W listopadzie Helios wyprowadza stamtąd kino do nowego centrum handlowego Focus Mall, gdzie powstaje kilkusalowy multipleks. Co zaś z okazałym budynkiem położonym między ulicami Słowackiego a Narutowicza? Samorząd województwa prawdopodobnie wystawi go na przetarg, ale decyzja formalnie jeszcze nie zapadła.

- Myślę, że jak wyprowadzą kino, to budynek się zapadnie, rozpadnie, a potem sprzeda się plac i będą nowe banki - martwi się Ewa Pyć, prowadząca księgarnię w Hawanie.

Tymczasem wniosek do zarządu województwa o przekazanie obiektu w formie darowizny zapowiadają władze miasta.

- Chcemy, żeby ten budynek nadal służył piotrkowskiej kulturze - mówi Błażej Torański, rzecznik magistratu w Piotrkowie. - To świeża inicjatywa, o której zapewne nie wiedzą jeszcze w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na etapie opisywania wniosku. Ale za wcześnie, aby mówić, czy powstanie tam na przykład Galeria BWA, DKF czy miejska sala koncertowa. Jedno jest pewne: chcielibyśmy kontynuacji tradycji, którą przez lata tworzyło kino Hawana - dodaje.

Adam Wichliński, dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego, na wieść o tym, że władze Piotrkowa chcą wystąpić o darowanie Hawany, aż parsknął śmiechem.

- Pan prezydent Chojniak jest hojny nie swoim majątkiem - komentuje. - Nam nikt niczego nie darowuje, my musimy kupować. Najważniejsze, że piotrkowianie będą mieli kino, więc mieszkańcy będą mieć potrzeby kulturalne w tym zakresie zabezpieczone. Dajmy spokojnie zdecydować właścicielowi, co zrobi z budynkiem - apeluje.

Pierwszą sprawą, jaką rozwiązać musi samorząd województwa, jest umowa z Heliosem wiążąca obie strony do 2020 roku. - Jesteśmy już po słowie z Heliosem, pracujemy nad rozwiązaniem, a decyzje powinny zapaść na przełomie października i listopada - dodaje dyrektor Wichliński.

Nieruchomość nie była jeszcze wyceniana, ale interesował się nią już m.in. deweloper. Aby wystawić ją na przetarg, zarząd województwa nie potrzebuje zgody sejmiku województwa.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!