Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policyjny pościg ulicami miasta zakończył się zatrzymaniem czwórki młodych osób, które ukradły samochód.

Dzisiaj przed godziną 2 w nocy piotrkowscy policjanci z patrolówki zwrócili uwagę na cztery młode osoby jadące volkswagenem golfem. Na ulicy Wojska
Polskiego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, tymczasem kierowca nie reagował na dawane sygnały, przyśpieszył i skręcił w ulicę Toruńską...

Po krótkiej ucieczce golf wjechał na chodnik przy ulicy Słowackiego, a podróżujące osoby porzuciły pojazd i zaczęły uciekać przez pobliski park. Szybka interwencja mundurowych doprowadziła do zatrzymania w bezpośrednim pościgu dwóch osób. Dwie pozostałe wpadły w ręce patrolu operacyjno-wywiadowczego już po godzinie na terenie dworca PKP. Okazali się nimi 27-letnia kobieta oraz młodzi mężczyźni w wieku 23, 17 i 16 letni mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego.

Szybko wyszło tez na jaw, że młodzi ludzie właśnie tej nocy wspólnie dokonali kradzieży auta i dlatego uciekali przed policjantami. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z zatrzymanych mężczyzn włamał się do golfa zaparkowanego przed blokiem na osiedlu Wyzwolenia, następnie złamał blokadę kierownicy uruchamiając silnik i wraz z pozostałymi osobami odjechał z parkingu.

Policjanci o odzyskaniu auta powiadomili w nocy zaskoczoną pokrzywdzoną i przyjęli od niej zawiadomienie o przestępstwie. Dzisiaj policjanci z pionu kryminalnego przesłuchują całą czwórkę. Już teraz ustalono, że tej nocy włamali się oni jeszcze do fiata uno na tym samym osiedlu i z wnętrza skradli niewielkiej wartości rzecz.

– Niewykluczone, że mają na swoim koncie jeszcze inne podobne czyny, ale jest to jeszcze przedmiotem ustaleń śledczych – mówi mł. asp. Małgorzata Para, rzecznik piotrkowskiej policji.

Trójce dorosłych grozi kara aż do 10 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego zdecyduje natomiast sąd rodzinny

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

K (gość)

Sytuacja bez precedensu - człowiek jeszcze nie zauważył, że go okradziono, a tu już zjawia się policja i oddaje fant. No żeby zawsze tak było :)