Piotrkowianin pokonuje Arkę Gdynia. To pierwsze tegoroczne zwycięstwo

Piotrkowianin.pl
Piotrkowianin pokonuje Arkę Gdynia. To pierwsze tegoroczne zwycięstwo Dariusz Śmigielski
Piotrkowianin pewnie pokonał Arkę Gdynia 36:26 (16:12) w spotkaniu 18. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi. Nasza drużyna tym samym wywalczyła pierwsze w 2019 roku ligowe punkty. Tylko przez kwadrans goście byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Później nasz zespół osiągnął zdecydowaną przewagę.

Po piętnastu minutach na świetlnej tablicy widniał wynik 6:4 dla Arki, a nasi zawodnicy popełnili wiele prostych błędów. Na szczęście drugi kwadrans pierwszej odsłony należał już do Piotrkowianina. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Grzegorz Sobut, a za chwilę nasz najbardziej doświadczony zawodnik dał prowadzenie 11:10. Do przerwy nasz zespół rzucił jeszcze pięć bramek, sam stracił dwie i do szatni zszedł z wynikiem 16:12.

Po zmianie stron Arka nie była już w stanie nawiązać skutecznej walki, a zespół Dmytro Zinchuka z minuty na minuty powiększał przewagę. Ostatecznie wygraliśmy 36:26, a wynik spotkania ustalił w ostatniej sekundzie Tomasz Mróz.

- Na pewno nikt nie lekceważył rywala, ale bardzo chcieliśmy to spotkanie wygrać. Od 15 minuty zmieniliśmy trochę obronę, parę piłek odbił Marcin Schodowski i w efekcie wygraliśmy dość spokojnie. Myślimy już teraz o środowym meczu w Gdańsku - przyznał szkoleniowiec Piotrkowianina.

Źródło: Piotrkowianin.pl