Tato, powinniśmy zatankować na tej stacji (i tu pada nazwa stacji na "S") - taka sugestia ze strony dziecka nie powinna zdziwić kierowcy, którego pociecha uczęszcza do szkoły podstawowej w mieście lub powiecie. Piotrkowscy policjanci włączyli się (po raz kolejny) w kampanię pod szczytnym hasłem "Bezpieczeństwo dziecka na drodze" organizowaną od 10 lat przez znany koncern paliwowy. I nie widzą w tym nic niestosownego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg angażują się we wszelkie inicjatywy, które mają na celu jego poprawę - podkreśla mł. asp. Małgorzata Para, rzecznik prasowy KMP w Piotrkowie.

W komunikacie prasowym rzeczniczka przezornie nie wymienia nazwy koncernu. Funkcjonariuszom nie przeszkadza jednak prowadzenie pogadanek dla siedmiolatków wspólnie z kierownikami stacji znanego koncernu na terenie miasta i powiatu, na tle potężnego logo stacji umieszczanego w salach lekcyjnych. W ostatnich dniach odwiedzili pierwszoklasistów w szkołach w Proszeniu, Wolborzu, Woli Krzysztoporskiej, Przygłowie i Piotrkowie.

Jak to wygląda? Policjant z drogówki prowadzi pogadankę o zasadach poruszania się pieszych po drogach i bezpiecznym przejściu przez jezdnię oraz prawidłowej jeździe rowerem. Dzieci oglądają film i odpowiadają na pytania. Kierownik stacji na "S" ocenia rysunki o tematyce bezpieczeństwa. Autorzy trzech najlepszych otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez koncern, w tym rower. Wszyscy są zadowoleni...

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!