(© Archiwum Wiadomości24.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Więcej za mniej - czyli Powiatowe Centrum Zarządzania Oświatą zamiast odrębnych administracji placówek oświatowych - to pomysł starostwa, który ma na celu obniżenie kosztów m.in. pracy szkół w powiecie.

Do zadań PCZO będzie należeć m.in. obsługa księgowa szkół i poradni, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie ewidencji szkół niepublicznych i przygotowanie konkursów na dyrektorów szkół.

Do Centrum mają przejść pracownicy wydziału oświaty w starostwie i połowa pracowników księgowości powiatowych szkół. Na tym m.in. będą polegać oszczędności w administracji oświatą - zamiast ponad jedenastu etatów, jakie zajmują księgowe obecnie, w PCZO będzie tylko sześć.


Kolejnym krokiem będzie dopasowanie liczby pracowników obsługi i administracji szkół do potrzeb każdej placówki. Obecnie w szkołach w Wolborzu, Bujnach i Szydłowie - przy zbliżonej liczbie uczniów - administracją zajmuje się od 8 do prawie 30 osób. O tym, czy PCZO powstanie, zdecydują radni podczas dzisiejszej sesji.


Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.30