We wtorek po godzinie 13 wybuchł pożar w Lidlu. Do walki z ogniem wysłano kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Pożar Lidla w Radomsku. Kilkanaście zastępów straży pożarnej w akcji. Ewakuacja klientów [ZDJĘCIA]


Kilkanaście minut po godz. 13 we wtorek (15 maja) ogień pojawił się w budynku Lidla przy ulicy Jagiellońskiej 34 w Radomsku. Z pierwszych informacji wynika, że budynek opuścili wszyscy pracownicy sklepu.

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej.
- Pracownicy sklepu, w sumie 6 osób, szybko się ewakuowali, nie mamy jednak stuprocentowej pewności, czy wewnątrz nie został któryś z klientów. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce dach już był zawalony, długo nie było możliwości wejścia na teren pogorzeliska - mówi na gorąco kpt. Artur Bartosik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. - Obecnie trwa dogaszanie elementów palnych budynku i przeszukiwanie zgliszczy, na razie na szczęście nie znaleźliśmy żadnych ofiar.

Jak mówi rzecznik straży, akcja potrwa jeszcze przynajmniej kilkadziesiąt minut. - Po dogaszeniu ustalimy prawdopodobną przyczynę pożaru, we współpracy z zarządcą budynku oszacowane zostaną także straty - dodaje kpt. Bartosik.

W wyniku zdarzenia "ucierpiał" nie tylko budynek, ale też dwa zaparkowane przy nim samochody.
Naszym Czytelnikom dziękujemy za zdjęcia i filmy.

Oto film nadesłany do naszej Redakcji:


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!