Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak kontynuuje swój objazd po zakładach produkcyjnych w mieście. Od kwietnia odwiedził już fabrykę bombek Szkło - Dekor, lokalny browar „Jan Olbracht Rzemieślniczy”, a ostatnio zakład Szlachet - Stal produkujący maszyny i urządzenia do uboju drobiu

Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak z wizytą w Szlachet - Stali

Firma „Szlachet – Stal” to firma z rodzinnymi tradycjami, która działa w Piotrkowie od lat dziewięćdziesiątych, początkowo obsługując tylko rynek lokalny, w tym małe masarnie. Przełom nastąpił w 2000 roku, kiedy właściciel firmy Waldemar Sendalski nawiązał współpracę ze wschodnim rynkiem – Ukrainą i Białorusią. Nie bez znaczenia było także wybudowanie polskiej ubojni koło Brzezin z technologią piotrkowskiej produkcji, która to uzyskała tytuł „Mistrza AGROLIGI 2004”.

- Z początku korzystaliśmy z pomocy firm zachodnich, zakupując od nich bardziej skomplikowane urządzenia i powoli wprowadzając maszyny własnej produkcji - mówi Waldemar Sendelski, założyciel firmy „Szlachet – Stal” i dodaje: - Dziś jesteśmy praktycznie jedynym zakładem w Polsce, który jest w stanie wyposażyć w swoją technologię ubojnie o zdolności ośmiu tysięcy sztuk na godzinę.

Zobacz także jak wyglądała wizyta prezydenta w fabryce bombek


Firma zatrudnia obecnie około 80 osób i realizuje blisko dziesięć inwestycji w całej Polsce, wyposażając już nie tylko ubojnie, ale także oczyszczalnie biologiczne i jedną z największych piekarni w kraju. Urządzenia eksportowane są do krajów całego świata, w tym głównie do Niemiec, Holandii, Litwy, a także Białorusi, Rosji oraz Ukrainy.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lelek (gość)

A jak wygląda sytuacja płacowa ?? Czy większość doświadczonych ,wieloletnich pracowników jest na najniższej ,plus reszta pod stołem ?? Czy jest proporcjonalny rozrzut wysokości pensji ??

yesyesyes (gość) (ciekawy)

Człowieku, pomijając wszystkie inne kwestie, jako podatnik cieszyłbym się, gdyby z moich (podatnika) pieniędzy zapłacono za emisję takiego programu. Czy rozumiesz, że więcej zamówień dla tej firmy, to większa produkcja, większa produkcja to większe zatrudnienie i być może rozbudowa zakładu, a więc większe podatki dla miasta i dalsze zatrudnienie, a więc mniejsze bezrobocie i więcej pieniędzy w kieszeniach mieszkańców. Czy jest ci w stanie ktoś dogodzić? Jak nie ma zakładów to źle, jak są to źle, jak nie mają zamówień to źle, jak mają to źle. Wyjedź z tego miasta malkontencie to będzie więcej powietrza dla tych, którzy chcą, aby powstawały i rozwijały się tutaj zakłady pracy.

janusznosaczz (gość)

Podatki od budynków pod działalność przemysłową w PT tak wysokie,że właściciel w bezrękawniku chodzi a nie w kurtce skórzanej, chyba że budynki są jeszcze nie oddane do użytku...Panie Sendalski w Radomsku połowę podatku by Pan płacił! Chociaż z drugiej strony popołudniu nie poczytałby Pan książki w mediatece...

ciekawy (gość)

Wizyta w firmie Szlachet-Stal była związana z nagrywaniem programu dla TVP 3 w cyklu "Dobre, bo Polskie". Ile piotrkowscy podatnicy zapłacą za emisję?

śmiech to zdrowie! (gość)

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak kontynuuje swój objazd po zakładach produkcyjnych w mieście. Od kwietnia odwiedził już fabrykę bombek Szkło - Dekor, lokalny browar „Jan Olbracht Rzemieślniczy”, a ostatnio zakład Szlachet - Stal produkujący maszyny i urządzenia do uboju drobiu.

A w następnej kolejności odwiedzi redakcję Gazety Trybunalskiej - jedynego w regionie medium niezależnego, wiarygodnego, rzetelnego i obiektywnego.