Prezydentowe Polski i Węgier w Piotrkowie zaszczyciły swoją obecnością wernisaż wystawy prezentującej twórczość artystów z węgierskiego Mosonmagyarovar. Agata Kornhauser-Duda i Anita Herczegh pojawiły się w piątek w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie.

Prezydentowe Polski i Węgier w Piotrkowie. Agata Kornhauser-Duda i Anita Herczegh na wystawie w ODA [ZDJĘCIA]


Na wystawie pt. "Fragmenty znad brzegów Lajta" otwartej w piątek w ODA przy ul. Dąbrowskiego prezentowane są różnorodne prace piętnastu artystów z zaprzyjaźnionego z Piotrkowem miasta Mosonmagyarovar. Nie brakuje malarstwa, grafiki, sztuki użytkowej, witrażu.

W uroczystym wernisażu wzięły udział m. in. żony prezydentów Polski - Agata Kornhauser-Duda oraz Węgier - Anita Herczegh, burmistrz miasta Mosonmagyarovar i wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek, radni miejscy, urzędnicy i oczywiście sami artyści. Zwykli mieszkańcy nie mieli szansy dostać się na wernisaż. Wejścia pilnowali BOR-owcy, którzy bardzo dokładnie sprawdzali wszystkich gości.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kaktusfan (gość) (kaktusfan)

Och, zapomniałem dodać, że to redaktorek z naszej ambitnej rozgłośni, w której pracuje od 21 lat - megairytujący osobnik! 8-) A tak wgl to niezła "elita" się tu zgromadziła!

kaktusfan (gość)

Najgorszy jest ten grubas ze zdjęcia 7... kiedyś był fajny, szczupły i sympatyczny - teraz to taki buc straszący swym bandziochem!!! :p

janek (gość) (jan)

To, że się znają jeszcze o niczym nie świadczy. Jacek jest bardzo rozsądnym i wyważonym facetem, a pytanie całkiem sensowne. A jak będzie za półtora roku, czas pokaże. Na razie PiS idzie jak burza na fali rzeczywiście dobrej zmiany i wszystko wskazuje na to, że ma przed sobą pewną drugą kadencję rządów.

janek (gość)

No, mistrzu Piotrze takiego wernisażu jeszcze nie miałeś okazji otwierać, tylko pogratulować!

jan (gość)

Patrz zdjęcie nr 24 na nim Jacek Sokalski i Grzegorz Lorek rozmawiali pewnie o wyborach na prezydenta Piotrkowa w przyszłym roku ?