200-300 osób może znaleźć pracę w nowym centrum dystrybucyjnym Leroy-Merlin, którego budowa właśnie rozpoczęła się w gminie Piątek. Centrum powstaje 2,5 km od autostrady A1, w pobliżu węzła Piątek. Wybudowana zostanie tu największa w Polsce hala, która zajmie ponad 12 hektara. Będą też parkingi i wiata na produkty nie wymagające magazynowania. - Trudno nie cieszyć się z takiej inwestycji - podkreśla Krzysztof Lisiecki, wójt Piątku. Jako pierwsze na teren budowy wkroczyły firmy, które stawiają pomieszczenia kontenerowe. Będą one stanowiły zaplecze techniczne dla firm budowlanych. Równolegle rozpoczęły się prace ziemne pod budowę fundamentów przyszłej hali. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy.


Z regionu

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kulczykov (gość)

za PO to się piękne orliki budowało i można się było odkuć na zleceniu a teraz ciężkie czasy na ręce patrzą

Rolnik sam w dolinie (gość) (Bez komentarza)

Aż żal patrzeć na te rozjeżdzane pola i te,prawie że, czarnoziemy. W okolicach Piątku i Łęczycy są gleby I i I I kategorii w sześciostopniowej skali.Wina rolników,że sprzedają ziemie pod tego typu inwestycje.Z jednej strony nie ma im się co dziwić skoro uprawy są na granicy opłacalności z powodu importu żywności do naszego kraju,która jest sprzedawana głównie w hipermarketach.

Bez komentarza (gość)

Rzeczywiście jest się z czego cieszyć...To jest raczej powód do płaczu z powodu tego,że jedne z najbardziej żyznych glebowo obszarów Polski są zalewane betonem pod jakieś budowy w dodatku będące inwestycjami obcego kapitału.Nie dba się,nie szanuje się,niszczy się i nie docenia polskiego rolnictwa. Ludzie może to kiedyś zrozumieją ale będzie już za pózno...Póki co niech lokalna władza cieszy się z "sukcesu".