SIMP w Piotrkowie. Członkowie szkolnego koła na Piomie dostali ligitymacje.

Członkom Szkolnego Koła SIMP w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie legitymacje uroczyście wręczono dziś, 10 marca.

Szkolne Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) działa w szkole zaledwie od początku roku, a placówka już może pochwalić się wyjątkowym wyróżnieniem - ZSP nr 2 w Piotrkowie jest drugą szkołą w Polsce, gdzie funkcjonuje tego rodzaju szkolna organizacja. Koło zrzesza 44 członków - uczniów klas technikum.

Czytaj także Radio Pioma rozpoczęło nadawanie

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) jest organizacją zrzeszającą ok. 10 tys. inżynierów i techników mechaników wszystkich specjalności oraz zawodów pokrewnych. Organizacyjnie SIMP składa się z 48 oddziałów oraz 21 sekcji i towarzystw naukowo-technicznych o charakterze branżowym (np. Sekcja Spawalnicza, Energetyczna, Sterowania i Napędu Hydraulicznego, Towarzystwo Naukowo-Techniczne Obrabiarek i Narzędzi, Towarzystwo Okrętowców Polskich KORAB).

Pomysł utworzenia Szkolnego Koła SIMP zrodził się na bazie współpracy szkoły z oddziałem piotrkowskiego SIMP- u. Rokrocznie absolwenci stają w szranki konkursu „Technik Absolwent Roku” (w roku ubiegłym absolwent technikum teleinformatycznego – Krzysztof Jonczyk uzyskał wyróżnienie). Przedstawiciele SIMP uczestniczą w organizowanym przez szkołę Pikniku Nauki i Techniki EXPLORER oraz zasiadają w jury konkursu „Mechanik” organizowanego dla gimnazjalistów.

Podpisanie umowy między mechanikiem a amerykańska bazą w Redzikowie [stech]

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!