Mieczysław Czapla zdobył trzecią nagrodę podczas XII Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej Mieczysław Czapla zdobył trzecią nagrodę podczas XII Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej

Mieczysław Czapla zdobył trzecią nagrodę podczas XII Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej (© Archiwum prywatne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

XII Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej "Od Kujawiaka do Oberka - autentyzm i inspiracje" okazały się szczęśliwe dla skrzypka z Gazomi Nowej.

Mieczysław Czapla, skrzypek z Gazomi Nowej i przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, zdobył trzecią nagrodę podczas XII Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej. Mieszkaniec gminy wykonał następujące utwory: "Chodzony", "Czemu żeś mnie matuleńko", "Oberek", "Różyczki", "Polkę" o "Bagatelkę".

Impreza ma na celu ochronę i kultywowanie bogactwa tradycyjnej kultury ludowej oraz zainspirowanie młodych wykonawców do korzystania ze źródeł autentycznego rodzimego folkloru. Artyści prezentują inspiracje, których tworzywem jest autentyczna muzyka i pieśni pochodzące z tradycyjnego folkloru regionów Polski Centralnej.

Impreza odbyła się 26 maja w Sieradzu.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xxxx (gość)

Czy nie powinno być przypadkiem: Skrzypek z GAZOMII Nowej? Jaka jest poprawna pisownia nazwy geograficznej Gazomia w dopełniaczu?