Śmierć Mariuszowi Trynkiewiczowi

Piotrkowska prokuratura zainteresowała się stroną ,,Śmierć Mariuszowi Trynkiewiczowi". Policja szykuje się na jego wyjście z więzienia. (© Archiwum Nasze Miasto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piotrkowska prokuratura zainteresowała się stroną na Facebooku ,,Śmierć Mariuszowi Trynkiewiczowi". Zarządzone zostały czynności sprawdzające w kierunku publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni na seryjnym zabójcy z Piotrkowa.

Wcześniej, o czym pisaliśmy w ostatnim wydaniu tygodnika ,,7 Dni", tak właśnie treści zawarte na stronie określiło Ministerstwo Sprawiedliwości.

- Prokuratura wystąpi też do administratora strony o zmianę jej nazwy i usunięcie niektórych wpisów - powiedział nam na początku tygodnia Witold Błaszczyk, zastępca rzecznika PO w Piotrkowie.

W środę strona w całości zniknęła z portalu. Być może jej anonimowy administrator zreflektował się i nie chciał odpowiadać za czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.

Choć opinia publiczna nie wie, jak aktualnie wygląda zabójca czterech chłopców o skłonnościach pedofilskich (według nieoficjalnych przekazów znacznie przytył i pozbył się wąsów), to służby mundurowe liczą się z tym, że po opuszczeniu przez niego murów więzienia, szybko może się to zmienić. W związku z opiniami niektórych specjalistów, że może on powrócić na drogę przestępstwa, policja obawia się tego, jak i tego, że może dojść do linczu na zbrodniarzu. Nie wiadomo też na pewno, czy Trynkiewicz wróci w rodzinne strony, do Piotrkowa, czy też wybierze inny kierunek. Dlatego też na nogi postawiona jest policja w całym kraju. Sytuację skazanych za najcięższe przestępstwa, którzy kolejno opuszczać będą więzienia, przede wszystkim Trynkiewicza, monitoruje specjalny zespół powołany w Komendzie Głównej Policji.

W komendach wojewódzkich wyznaczeni są koordynatorzy tych działań, jednak szczegółów policja nie zdradza. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP w Łodzi, potwierdza jedynie, że policja analizowała akta zbrodni Trynkiewicza oraz że kontaktuje się z osobami i instytucjami, które miały i mają do czynienia z Trynkiewiczem. Ponieważ prawdopodobne jest, że po wyjściu z więzienia 11 lutego wróci do Piotrkowa, większy ciężar spadł na piotrkowską policję.

- Wypracowujemy procedury postępowania, jakie przyjmiemy, jeśli ten skazany po opuszczeniu zakładu karnego powróci do Piotrkowa - mówi Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie. - Zrobimy wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jaki i jemu samemu i zminimalizować jakiekolwiek zagrożenie.

Działania policji podyktowane są też tym, że z dużym prawdopodobieństwem sąd nie zdąży wobec Trynkiewicza zastosować ustawy o izolowaniu i leczeniu niebezpiecznych przestępców, która wchodzi w życie dopiero 21 stycznia.

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

POLAK (gość)

TEMAT ZASTĘPCZY- sprawdżcie ile osób odbiera sobie życie z przyczyn socjalnych.Szykuje się kolejny MAJDAN w POLSCE-tylko kto za to wszystko zapłaci w dobie globalizacji.

Stańczyk (gość)

Niech zatrudni się w charakterze JUHASA w Zakopanem-będzie miał stado owiec do obrobienia na pewno nie będzie zagrażał społeczeństwu- będzie konkurencją dla TRYKA -sprawa załatwiona baz nakładów finansowych.

miki (gość)

Zdjęcia więzienia, w którym Trynkiewicz siedział 20 lat.
http://szaryburek.blox.pl/2014/01/Azyl-Trynkiewicza.html

osiedle (gość)

Warto przypomniec ze on zamordowal te dzieciaki na przepustce.
Po co go ochraniac jak " pracowal nad soba i bakow nie zbijal".

Maciek (gość)

Już mi się rzygać chcę. Cały czas Trynkiewicz itd. Wiadomo, że długo nie pożyje. Dajcie spokój ulica się nim zajmie.

gość (gość)

Opinia publiczna wie jak wygląda ten bydlak,w sieci jest już zdjęcie tego skur....syna zrobione 27.12.2013 roku.

luca (gość)

Niech sie prokuratura weźmie za hale balonową i przekręty w miejskich spółkach a nie czepia się pierdół !!!

xx (gość)

Teraz to postać numer 1 w Polsce. Nawet jemu samemu nie śniło się, że będzie sławniejszy od prezydenta, premiera i wszystkich prezesów razem wziętych.

< xxx > (gość)

Gdzie jest sprawiedliwosc za posiadanie narkotykow grozi do 15 lat a zabujstwo 4 chlopcow 25 to sa zarty i jeszcze ochrone ma dostac panstwo ma za duzo pieniedzy ze do pedofila i mordercy doklada