(© Archiwum NaszeMiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zamet Industry w Piotrkowie (jedna ze spółek dawnej Piomy), wiodący producent wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych, podpisał szereg umów z czołowym dostawcą wyposażenia morskich platform wiertniczych, norweską spółką National Oilwell Varco.

Kontrakty opiewają na 12,5 miliona złotych i będą przez Zamet realizowane w latach 2013 - 2016. Wyprodukowane przez tę firmę konstrukcje trafią na platformy wiertnicze w Korei Południowej i Brazylii.

- Nawiązanie współpracy z firmą National Oilwell Varco jest zwieńczeniem naszej wielomiesięcznej, ciężkiej pracy - mówi Jan Szymik, prezes zarządu Zamet Industry SA. - Dla nas jest to kolejny, bardzo istotny klient.

Piotrkowski Zamet ma zamówienia, które zakładowi gwarantują stabilny rozwój. - W dalszym ciągu koncentrujemy się na budowaniu silnej pozycji Zametu na zagranicznych rynkach - podkreśla prezes Jan Szymik.

Portfel zamówień Zamet Industry SA obejmuje zamówienia od trzech największych światowych dostawców rozwiązań w tzw. sektorze offshore: Aker Solutions, National Oilwell Varco oraz GE Oil & Gas.

Zamet Industry SA wypracował po trzech kwartałach 2012 roku zysk netto w wysokości 23,7 mln złotych, czyli o ponad 74 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Udział eksportu w sprzedaży wzrósł o 19 proc.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

GorzoWpościu (gość) (Ja)

Wszystkie wątpliwości wyjaśnia oficjalna strona Zametu: W 2005 r. Fabryka Maszyn Górniczych „PIOMA” weszła w skład grupy kapitałowej FAMUR. W lipcu 2008 roku wydzielono część majątku związanego z produkcją wielkogabarytowych konstrukcji stalowych z FMG PIOMA w efekcie czego powstała PIOMA INDUSTRY, która w październiku 2009 została przekształcona w spółkę akcyjną, a w czerwcu 2010 roku zmieniła nazwę na Zamet Industry SA. Z majątku PIOMY wydzielono też odlewnię, która została włączona w struktury Polskiej Grupy Odlewniczej. Część PIOMY odpowiedzialna za maszyny górnicze została w Famurze i nadal je produkuje (www.famur.com.pl - tam są informacje). Notabene wszystkie spółki (Zamet, FAMUR i PGO) mają tych samych właścicieli).

qwerty (gość)

1. Platformy wiertnicze, a nie "wietnicze" - jak w nagłówku.
2. W Korei Południowej, a nie w "Północnej" - jak nagłówku.
Do poprawy!