Studenci odwiedzili dziś grotę solną

Studenci odwiedzili dziś grotę solną (© Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do południa przybliżają kulturę i obyczaje miejsc, z których pochodzą, młodzieży z ZSP nr 2 w Piotrkowie, a popołudniami poznają uroki regionu. Dzisiaj odwiedzili grotę solną i uczyli się jeździć na łyżwach. Wenezuelka, Kenijka i Albańczyk zabawią w Piotrkowie tydzień.

Juliana z Wenezueli, Voe z Kenii i Eljon z Albanii prowadzą zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, podczas których uczniowie mają okazję obejrzeć prezentacje multimedialne o krajach, z których pochodzą studenci.
 Zagraniczni goście mogą natomiast poznać region i polskie obyczaje.

Jutro będą zwiedzać miasto. W kolejnych dniach, po skończonych zajęciach w szkole, zaplanowano dla nich m.in. wieczór polski z nauką robienia tradycyjnej warzywnej sałatki, wyjście do kina, wyjazd na basen, udział w międzyszkolnym konkursie piosenki angielskiej "Show me your English" i dniach otwartych szkoły. Tygodniowy pobyt zakończy się ogniskiem pożegnalnym w sobotę.


ZSP nr 2 w Piotrkowie gości zagranicznych studntów już po raz trzeci w ramach projektu PEACE - Cross-cultural Understanding. Projekt organizowany jest przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!