Superliga piłki ręcznej: Piotrkowianin pokonał Arkę Gdynia!

Piotrkowianin.pl
Superliga piłki ręcznej: Piotrkowianin pokonał Arkę Gdynia! Piotrkowianin.pl
Mamy upragnione pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 PGNiG Superligi. Piotrkowianin pokonał w Gdyni Arkę 37:33 (16:16), a prawdziwym królem polowania okazał się Grzegorz Sobut. Nasz doświadczony rozgrywający zdobył osiem bramek - informuje klubowy serwis Piotrkowianin.pl.

Do 45 minuty tego spotkania wynik oscylował wokół remisu. O wygranej naszej drużyny zdecydował ostatni kwadrans. Piotrkowianin odskoczył od Arki na 2-3 trafienia i nie dał już sobie wydrzeć bardzo cennej wygranej. Zwycięstwo przypieczętowali w ostatniej minucie Tomasz Mróz i Orfeus Andreou. Wcześniej bramkarzom z Gdyni szans nie dawali bezbłędny praktycznie Grzegorz Sobut (8 bramek) oraz Tomasz Mróz, który zapisał na swoim koncie sześć trafień.

Arka Gdynia - Piotrkowianin 33:37 (16:16)

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Andreou 4, Iskra 2, Kaźmierczak 1, Mastalerz 2, Mróz 6, Nastaj 3, Pacześny 1, Pożarek 1, Sobut 8, Surosz 1, Swat, Szopa 5, Tórz 1, Woynowski 2.
Kary: 10 min (Iskra, Nastaj x2, Pożarek, Sobut)
Żółte kartki: Tórz, Sobut, Nastaj

A już we wtorek (2 października) prawdziwe święto szczypiorniaka. Piotrkowianin zagra na własnym boisku z mistrzem Polski - PGE Vive Kielce. Serdecznie zapraszamy do Hali Relax.
źródło: Piotrkowianin.pl