Światełko z wykrzyknikiem dla strajkujących nauczycieli w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

(tyka)Zaktualizowano 
Strajk nauczycieli w Piotrkowie. "Światełko z wykrzyknikiem" w Rynku Trybunalskim Aleksandra Tyczyńska
Kilkudziesięciu mieszkańców Piotrkowa zebrało się w niedzielę, 14 kwietnia, wieczorem, w Rynku Trybunalskim, by wyrazić swoje poparcie i zapalić "światełko z wykrzyknikiem" dla strajkujących nauczycieli.

Strajk nauczycieli w Piotrkowie. "Światełko z wykrzyknikiem" w Rynku Trybunalskim.

Wśród piotrkowian popierających strajk nauczycieli w Rynku Trybunalskim wypatrzyliśmy m.in. posłankę PO z Piotrkowa Elżbietę Radziszewską, Waldemara Domarańczyka, emerytowanego nauczyciela i prezesa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz radnego Jana Dziemdziorę.

- Teraz, w tym okresie, kiedy nauczyciele protestują, ważne by dać im wparcie, bo oni protestują też w imieniu uczniów i rodziców, w imię lepszej edukacji. Kiedy wylewa się na nich taka fala krytyki, to każde słowo i gest wsparcia jest im potrzebny. Niezależnie od tego, jak potoczą się losy tego strajku, a mam nadzieję, że zakończy się sukcesem, to popierałam, popieram i będę popierać nauczycieli - powiedziała nam posłanka Radziszewska dodając, że "takiej skali krzyku nauczycielskiego" nie pamięta od 1990 r., od kiedy funkcjonuje w życiu publicznym.
Wiece poparcia dla strajkujących nauczycieli w Gdańsku i Rybniku:

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.16 07:37:13

Nauczycielu pokaż swój PIT ! ! !



PS> dziwne, że w szkole nauczyciele strajkują a na korkach już nie! Np. nauczycielka matematyki w Ekonomiku, strajkuje do południa, po południu dla tych samych uczniów już jest dostępna, oczywiście bez podatku.

2019.04.16 07:37:03

Nauczycielu pokaż swój PIT ! ! !



PS. dziwne, że w szkole nauczyciele strajkują a na korkach już nie! Np. nauczycielka matematyki w Ekonomiku, strajkuje do południa, po południu dla tych samych uczniów już jest dostępna, oczywiście bez podatku.

2019.04.15 10:02:04

Uczyć to oni tylko na korkach w szkole kompletne ZERO za co im płacić!

2019.04.15 09:59:59

A zobaczmy ile na tym stracą a nic nie zyskają hi

2019.04.15 09:15:36

Na niektórych twarzach uśmiech i zadowolenie. Trochę powagi, bo chwila tego wymaga.

2019.04.15 09:01:57

Niech nie robią tylu kartkówek i sprawdzianów , dadzą dzieciom odpocząć i sami odpoczną od ich sprawdzania. Pracy będą mieli mniej. Najlepiej to zadawać do domu i wymagać, komentować ,,nic się nie uczą,, ,,słaba klasa,, Na lekcji nie każdy dobrze tłumaczy za to na korepetycjach wszyscy nauczyciele potrafią nauczyć.

2019.04.15 08:57:48

Ile czasu niby trwa przygotowanie się w domu do zajęć nauczyciela wf, plastyki , pani ze świetlicy ? Przedmiotowcy też przecież co rok przekazują na lekcjach to samo . Wszystko mają gotowe z podręczników.

2019.04.15 08:15:26

Jak myślicie czemu dzieci nauczycieli chodzą do tych szkół w których uczą ich mamusie ? Zwłaszcza gdy nie jest to ich szkoła rejonowa ?

2019.04.15 08:00:18

Kolejne NIELEGALNE zgromadzenie Pingot

2019.04.15 07:43:33

Czego ci nauczyciele chca, czy nie wystarczy im usmiech mojego babelka, a tak naprawde to nie lubietych osob

2019.04.15 07:30:28

Etatowi protestujący stojacy na zdjeciach w pierwszej linii tylko zaszkodzą nauczycielom zamiast pomóc

2019.04.15 07:03:37

Najwyższy czas aby zacząć zwalniać po kolei myślę że to by była wielka motywacja do tego aby się wzięli do pracy.

2019.04.15 03:32:49

To co się dzieje to wstyd, nauczyciele powinni się wstydzić za to co robią dzieciom. Na pewno po tym wszystkim niech nie liczą na szacunek.

2019.04.15 01:54:34

Według zasad logiki i z czysto statystycznego punktu odniesienia to nie jest normalne, że dokładnie ta SAMA grupa osób protestuje od kilku lat przy okazji KAŻDEGO protestu. Tak w życiu nie jest. Tutaj jednak każdy taki protest skierowany jest przeciwku Prawu i Sprawiedliwości, więc oczywistym jest, że to zorganizowana i kierowana grupa zajmująca się zawodowo szerszym planem, u którego celu stoi niezmiennie - obalenie rządu. Grupa ta jest jedynie bezwolnym narzędziem w rękach opozycji sterowanej przez wrogie Polsce siły w świecie. Społecznicy czy....?

2019.04.15 00:34:59

Redaktor Baryła uważa utrzymywanie piotrkowskich sądów za swój obywatelski obowiązek. Mamy nadzieję że wkrótce otrzyma honorowy dyplom z tego tytułu,a jego zdjęcie po wsze czasy będzie dostępne w sali im. Macocha. (red.)

2019.04.14 23:56:05

Połowa z tych osób to nauczyciele i ich najbliżsi. Wygląda na to, że poparcie z poza tego środowiska jest niewielkie.

2019.04.14 23:18:47

Protestuja w imie uczniow I rodzicow hahaha Jakie brednie.

2019.04.14 23:16:53

Ze niby wyzsza wyplata to lepsza praca nauczycieli? Juz dawno udowodniono ze to nie idzie w parze.

2019.04.14 22:10:11

Całe życie myślałem że nauczyciel to zawód z powolaniem ( za sprawą mojej byłej wychowawczyni :) ... Ale to już nie to pokolenie kadry nauczycielskiej. Dzieci codziennie pytają mnie kiedy wrócą do szkoly. Postawa nauczycieli jest żenująca!!! Teraz widać ile znaczą dla nich wychowankowie, choć myślę że część po prostu boi się wyłamać... Zgadzam się że to strajk polityczny. Najgorsze że przez wszystko cierpią dzieci.

2019.04.14 21:47:16

SUPER !!! Popieram!!! Ktoś ma odwagę w tym zapyziałym mieście !!!

2019.04.14 20:36:35

Z kilkunastu do kilkudziesięciu. Wow dziesięć osób więcej 🤣🤣