Topole przy Sulejowskiej w Piotrkowie wycięte Topole przy Sulejowskiej w Piotrkowie wycięte

Maria Rodziewicz domagała się wycinki drzew przez 6 lat (© Katarzyna Renkiel)

Topole przy Sulejowskiej w Piotrkowie wycięte. Piotrkowianka od 6 lat walczyła o usunięcie pięciu drzew, które - jej zdaniem - zagrażały bezpieczeństwu. Straż miejska bezradnie rozkładała ręce.

Podczas porywów wiatru na dach i podwórko kamienicy przy ul. Sulejowskiej leciały gałęzie. - Tylko czekać kiedy zdarzy się tragedia. Boję się tamtędy chodzić, a moje interwencje w straży miejskiej, niestety, nie dają żadnego rezultatu - mówi Maria Rodziewicz, mieszkanka Piotrkowa. Kobieta od co najmniej sześciu lat domagała się wycinki pięciu wysokich topól, które rosły tuż przy ogrodzeniu jej kamienicy. - Istnieje duże prawdopodobiestwo, że się w końcu przewrócą, bo już są przechylone - tłumaczy pani Maria.

Drzewa nie znajdowały się jednak na jej posesji, a na terenie przyległym. Dlatego kobieta nie mogła skorzystać z możliwości wycinki drzew bez wystąpienia o zgodę. Co więcej, ona sama nie mogłaby o nią wystąpić.

Czytaj także Niebezpieczne topole przy Sulejowskiej w Piotrkowie

- Drzewa znajdują się na prywatnej działce, a my nie dysponujemy środkami przymusu, nie możemy nikomu nakazać wycinki drzew. Skierowaliśmy do właścicielki prośbę w tej sprawie - mówił w ubiegłym tygodniu Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie. - Trudno stwierdzić, czy te drzewa rzeczywiście stanowią jakieś zagrożenie.

Jak zapewniał, straż miejska w takim przypadku niewiele może, dopóki nic poważnego się nie stanie.

Na początku tego tygodnia wszystkie drzewa zostały jednak wycięte o czym poinformowała nas sama zainteresowana.

Nielegalna wycinka wiekowych drzew w Katowicach. Kara może wynieść 2 mln zł

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!