Podpisano w czwartek umowę na projektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S8 (połączy Wrocław z Warszawą i Budziskiem przy litewskiej granicy), której fragment, przebiegający m.in. przez Sieradz, Łask, Pabianice, będzie stanowił południową obwodnicę Łodzi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Umowa dotyczy fragmentu pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Rawą Mazowiecką - w sumie 61 kilometrów 200 metrów trasy - którego budowa pochłonie 1,7 mld złotych.

- Będzie to pierwsza w województwie łódzkim droga wykonana w technologii betonu (nie asfaltu), co oznacza, że będzie niezwykle trwała - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na dwujezdniowej S8 nie przewidziano skrzyżowań. Zastąpią je węzły, których przewidziano 14.

Pierwsze prace mogą ruszyć wiosną przyszłego roku. Inwestycja ma zostać ukończona jeszcze przed EURO 2012. W skład konsorcjum, które wybuduje drogę wchodzi 5 firm: 3 polskie i 2 włoskie.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!