Trwają zapisy na Uszczyn Duathlon Kids 2018. To kolejna impreza biegowo-rowerowa w powiecie piotrkowskim, skierowana głównie do dzieci.

Trwają zapisy na Uszczyn Duathlon Kids 2018Przygotowania do Netuno Uszczyn Duathlon Kids 2018 idą pełną parą - wyścigi połączone z piknikiem odbędą się już 2 czerwca. To druga edycja imprezy i w tym roku została poszerzona o kategorię dla dorosłych.

Uczestnicy zawodów, których celem jest propagowanie triathlonu i kolarstwa oraz integracja osób zajmujących się aktywnie tymi dyscyplinami, będą mogli zmierzyć się na trzech różnych dystansach.

Organizatorzy - stowarzyszenie Triaktywny Piotrków - dla najstarszych uczestników (pow. 14 roku życia) przygotowało trasę 1,6 km biegu - 9 km roweru MTB/przełaj - 1,6 km biegu.

Druga kategoria to Uszczyn Duathlon Junior (dla dzieci z roczników 2008-2005) i trasa: 0,3 m biegu - 2,4km roweru - 0,3 km biegu, a trzecia - Uszczyn Duathlon KIDS (dla roczników 2009-2012) to 300m biegu i krótka konkurencja kolarska.

Zawody odbędą się przy Szkole Podstawowej w Uszczynie, która tak jak rok temu jest współorganizatorem imprezy. W przygotowanie i obsługę wydarzenia włączyli się też m.in. strażacy z OSP w Uszczynie czy Nadleśnictwo Piotrków.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z ZAWODÓW STRAŻACKIE 9.98 KM W MOSZCZENICY


Biuro zawodów na uczestników będzie czekać od godz. 9, ale same starty rozpoczną się półtorej godziny później.

Zapisy już trwają - w tym momencie, jak zaznacza Kacper Krzysztofik ze Stowarzyszenia TriAktywny Piotrków, tylko drogą elektroniczną i do 29 maja. Jeżeli po tym terminie będą jeszcze wolne miejsca, chętni będą się mogli zapisać w dniu zawodów, już na miejscu w Uszczynie.


TU SIĘ MOŻNA ZAPISAĆ


Wzorem ubiegłego roku, organizatorzy do udziału w zabawie zapraszają całe rodziny, które w ten sposób mogą uczcić Dzień Dziecka. W programie, oprócz zawodów z nagrodami, wiele atrakcji.

Czym jest Duathlon?

Duathlon jest jedną z odmian zawodów multi sportowych i wywodzi się z Triathlonu. Jest dyscypliną która łączy dwa rodzaje aktywności fizycznej: bieganie oraz jazdę rowerem. Duathlon występuje zarówno w odmianie szosowej jak i w terenie tzw. cros duathlony. Stanowi ciekawą alternatywę dla tych, którzy niezbyt pewnie czują się w wodzie i wybrali dłuższą ścieżkę do ukończenia swego pierwszego triathlonu.


Na mecie zawodów Strażackie 9,98 kmZ regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!