Uczniowie Chrobrego z Piotrkowa w olimpiadzie matematycznej Uczniowie Chrobrego z Piotrkowa w olimpiadzie matematycznej

Uczniowie Chrobrego z Piotrkowa w olimpiadzie matematycznej, od lewej Natalia Kucharczuk, Piotr Żuber, w środku: Kamil Galewski, Jan Kociniak (© Mat. I LO Piotrków)

Uczniowie Chrobrego z Piotrkowa w olimpiadzie matematycznej.

Jan Kociniak (klasa 3b),Piotr Żuber (3b), Kamil Galewski(1b) oraz Natalia Kucharczuk (2b) - to czwórka uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, która zakwalifikowała się do finału LXVIII Olimpiady Matematycznej.

Czytaj także Uczeń z "Chrobrego" finalistą olimpiady matematycznej

Warto dodać, że z całego województwa łódzkiego tylko pięć osób dostało się do finału. Drugi etap dający kwalifikację, odbył się pod koniec lutego, a jego uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań. To właśnie na podstawie uzyskanych w tym etapie wyników Komitet Główny Olimpiady Matematycznej ustalił listę osób zakwalifikowanych do zawodów finałowych. Opiekunem uczniów „Chrobrego” był Paweł Kwiatkowski, nauczyciel z tamtejszego liceum.

Finał LXVIII Olimpiady Matematycznej odbędzie się 3-4 kwietnia w Sielpi.

Matematyczni geniusze. Jak polubić i zrozumieć matematykę?

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kaktusfan (gość)

Jeszcze zapomnieliście o Jakubie Soli (też 1b) - tym uczniu w okularach... a ten misiek w granatowej koszuli wygląda jakby już kończył studia i wgl jest jakiś taki przerośnięty! :p Ech, co Ci geniusze by zrobili gdyby nie prof. Kwiatkowski?! W najgorszym razie byliby biedni jak mysz kościelna... dziwne, że panie Gładysz albo Chojnacka z III liceum, nie wpadły do tej pory na podobne "działnia" ze swoimi zdolnymi uczniami! :p, :(