Ponad 150 tys. zł wydał Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie na zakupy sprzętu komputerowego wraz z nowym oprogramowaniem. Wymieniono nie tylko zużyty sprzęt, ale i dokupiono taki, który pozwoli sprawniej pracować z bezrobotnymi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Piotrkowski pośredniak zainwestował w nowoczesny sprzęt głównie w związku z nowymi programami walki z bezrobociem, które realizuje. Poza 20 zestawami komputerowymi, doktórych dokupiono oprogramowanie, urzędnicy dostali też dziewięć laptopów.

- Laptopy są dla pracowników, zajmujących się kontrolą, m.in. realizacji umów na doposażanie nowych stanowisk pracy, dotacji na własną działalność gospodarczą - mówi Dorota Cudzich, zastępca dyrektora PUP w Piotrkowie. - Dotychczas pracownicy spisywali protokoły na kartkach, później w urzędzie je przepisywali, a osoby korzystające z dotacji musiały się pofatygować na miejsce, by protokół podpisać. W tej chwili jest to załatwiane w terenie, od ręki.

Urząd planuje kupić jeszcze osiem laptopów dla bezrobotnych objętych projektem rozwijania przedsiębiorczości.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

anka (gość)

komputery są za pewne dla pracowników urzędu z pierwszego piętra. w pokojach pozamykanych na klucz będą siedziały na naszej klasie :)