Viva! w Piotrkowie przeciwko hodowli zwierząt w klatkach

Czy to początek końca epoki klatkowej? We wtorek, 9 października (m.in. w Polsce, w 14 miastach, w tym także w Piotrkowie Trybunalskim) zainaugurowano największą kampanię na rzecz zwierząt hodowlanych w historii Europy "Koniec Epoki Klatkowej", której celem jest zebranie miliona podpisów pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich.

Viva! w Piotrkowie przeciwko hodowli zwierząt w klatkach

Jak podają aktywiści z Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva!, w Unii Europejskiej każdego roku w klatkach więzionych jest ponad 300 milionów zwierząt – odseparowuje się je od innych, trzyma wśród metalowych prętów i betonu, gdzie mają bardzo ograniczoną przestrzeń życiową. Taka hodowla przysparza nie tylko cierpienia zwierzętom, ale też - ze względu na stosowane antybiotyki i pasze przyspieszające wzrost - dostarcza szkodliwego dla ludzkiego organizmu mięsa.

W Piotrkowie Trybunalskim uliczną akcję "Koniec Epoki Klatkowej" przeprowadził piotrkowski oddział Vivy!, który póki co tworzy kilkunastu młodych ludzi. W ciągu niespełna pół godziny zebrali blisko 20 podpisów pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich.

Niektórzy piotrkowianie chętnie podchodzili, dopytywali o cel akcji, podpisywali się, inni kręcili głowami. Jeden z mężczyzn niezadowolony komentował: - Nie będzie mi gówniarstwo zakazywać w klatce trzymać... psa jak będę chciał to też będę trzymał, jeszcze co!

Autorem inicjatywy "Koniec Epoki Klatkowej" jest organizacja CIWF, do której dołączyło 130 organizacji z całej Unii Europejskiej, tworząc wspólnie olbrzymią koalicję na rzecz wycofania klatek z hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich. Razem mają rok na zebranie 1 miliona podpisów w całej Unii Europejskiej.

Petycję można podpisać: https://viva-pl.endthecageage.eu/

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

10.10.2018, 15:25

Wiktoria bardzo fotogeniczna;)

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.