Michał Bąkiewicz będzie uczył piotrkowskie dzieci gry w siatkówkę

Michał Bąkiewicz będzie uczył piotrkowskie dzieci gry w siatkówkę (© fot. Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prawdopodobnie po wakacjach w Piotrkowie Trybunalskim ruszy siatkarska szkółka Michała Bąkiewicza.

- Nie chcę być tylko patronem tego przedsięwzięcia. Zamierzam się aktywnie w to włączyć, również poprzez prowadzenie zajęć z dziećmi - mówi mistrz Polski z PGE Skry Bełchatów.

W sobotę w siedzibie jednej z firm w Piotrkowie odbędzie się uroczyste spotkanie, które zainauguruje działalność oficjalnego fan clubu Bąkiewicza w tym mieście. Podczas uroczystości siatkarz ma oficjalnie poinformować o fakcie założenia szkółki.

- Inicjatywa założenia mojego oficjalnego fan clubu w rodzinnym mieście bardzo mnie ucieszyła - mówi Bąkiewicz. - Tutaj się przecież urodziłem i utożsamiam się z tym miastem. Tym bardziej że do dzisiaj jestem mieszkańcem Piotrkowa.

Trwają jeszcze rozmowy, gdzie będą odbywały się zajęcia siatkarskiej szkółki. Na pewno pod okiem mistrza będą mogły w niej ćwiczyć dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych. Patronat nad szkółką ma objąć PGE Skra Bełchatów, siedmiokrotny mistrz Polski.

- Poprzez szkółkę i mój fan club chcemy popularyzować siatkówkę w Piotrkowie Trybunalskim - dodaje Bąkiewicz.

Michał Bąkiewicz to jeden z najbardziej znanych sportowców w historii Piotrkowa Trybunalskiego. Ze Skrą zdobył cztery mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski, dwa brązowe medale Ligi Mistrzów i dwa srebrne w Klubowych Mistrzostwach Świata. Na koncie ma także trzy wicemistrzostwa Polski z AZS Częstochowa oraz jedno z AZS Olsztyn. W tym ostatnim klubie dwa razy był też brązowym medalistą ligi. W reprezentacji Polski zdobył wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. W 2009 roku został wybrany na najlepszego siatkarza w Polsce, a także zwyciężył w plebiscycie Sportowiec Roku, organizowanym przez redakcję "Dziennika Łódzkiego". Kilka tygodni temu podpisał nowy kontrakt z PGE Skrą, dzięki czemu będzie występował w Bełchatowie przynajmniej do końca sezonu 2012/2013.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!