W Piotrkowie zima znów zaskoczyła drogowców. Szklanka na ulicach miasta i powiatu

W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zima znów zaskoczyła drogowców. W środę rano na ulicach miasta była istna szklanka. Podobnie na wielu drogach w gminach powiatu piotrkowskiego. Kierowcy bywali bezradni, bo samochody wpadały w poślizg i to już przy niewielkich prędkościach. Doszło do kilku zdarzeń drogowych - wypadków i kolizji, trzy osoby trafiły do szpitala. Tymczasem pierwsze piaskarki wysłano na piotrkowskie ulice dopiero po godz. 8.

W Piotrkowie zima znów zaskoczyła drogowców. Szklanka na ulicach miasta

- Od godz. 5 rano do teraz (godz. 10.20 - red.) w Piotrkowie i powiecie doszło do ośmiu zdarzeń drogowych, w tym czterech na terenie miasta - powiedziała nam asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy piotrkowskiej policji.

W Szczepanowicach (gmina Gorzkowice) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby przewieziono do szpitala. W miejscowości Bogumiłów doszło do dachowania samochodu - jedna osoba trafiła do szpitala. Do kolizji doszło ponadto w Moszczenicy i w Gościnnej, a także na ulicach na terenie Piotrkowa, m. in. na ulicy Wierzejskiej.

oby

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.12.2018, 10:31

Tak wczoraj wyjeżdżałem o godzinie 6:00 i była tragedia. Dziś wyjeżdżałem o 4:10 i było posypane. A więc można. Uważam iż policja powinna komunikować się ze służbami drogowymi Mamy w końcu patrole policyjne.

06.12.2018, 09:34

A dwa dni wcześniej był artykuł, że miasto i służby przygotowane do akcji zima..., chyba w teorii.
Są prognozy, ale i tak to nic nie zmienia...
O 8 to już po fakcie sobie wyjechali, chyba tylko żeby pokazać, że jeżdżą jak jest największy ruch w mieście i powiecie coby ludzie widzieli i chwalili... Żal i szkoda...
Drogi trzeba przygotować wcześniej tj ok godzi 5-6 tak aby uczestnicy ruchu zarówno zmotoryzowani jak i piersi byli bezpieczni. Kiedy to dotrze do władz miasta i służb ?!

06.12.2018, 08:52

Male sprostowanie Władze zawierzyły ... Maryii a mieszkańcy cierpią ale jak sie ma takich włodarzy to faktycznie cud, że jeszcze ktoś w tym mieście mieszka.

05.12.2018, 20:05

Pewnie kierowcy zawierzyli w cud, po zawierzeniu miasta sercu Maryi.

05.12.2018, 15:49

Tak zlewacje wszystko na drogowców a oni są Bogu winni bo to miasto Piotrków daje dyspozycję czy majom wyjechać czy nie

05.12.2018, 15:36

Powinno miasto zaplacic osoba poszkodowanym kase to moze by jezdzily cala dobe.

05.12.2018, 15:05

Na jezdni było szkło - samochody tańczyły, kto bardziej kumaty, ten wyprowadził auto z poślizgu. Ewidentnie nieprzygotowana jezdnia, ale również ewidentnie niedostosowanie prędkości do panujących warunków.
Na mostku przy jeziorze jest też źle wyprofilowana nawierzchnia - wyrzuca na zewnątrz. Brak ograniczenia prędkości, brak oznaczenia o oblodzonej nawierzchni zimą. Tam wiele osób zginęło, i dalej nic w tym temacie się nie robi.

05.12.2018, 14:36

jak się nie ma w głowie to mamy skutki...

05.12.2018, 14:31

A może tak z zapytaniem w tej kwestii to do urzędu miasta. Bo co mi wiadomo to oni rozporzadzaja kiedy drogowcy mają wyjechać.

05.12.2018, 14:24

A może kierowcy zaczeliby wykorzystywać swój mózg !!!

05.12.2018, 14:22

A dwa dni wcześniej w StrefaFM dumnie pitolili jak to są przygotowani na zimę i jaki to sprzęt zakupili.

05.12.2018, 13:45

Przynajmniej jeszcze nie będzie końca świata.

05.12.2018, 13:03

Piaskarka powinna jechać o godzine 4 rano. O 5 ludzie już jadą do pracy a oni nie dość że późno jeżdżą 8/9 to sypią po środku drogi tak oszczędzają wstyd !

05.12.2018, 12:55

Te głąby od od dróg jak zwykle zlewają temat,niedorajdy i miernoty