szkoła rodzenia w Piotrkowie

W ramach zajęć w szkole rodzenia ciężarne będą mogły zwiedzić oddział położniczo-ginekologiczny i noworodków SSW w Piotrkowie (© Dariusz Śmigielski/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na pewno w kwietniu, a nie wykluczone, że już od 1 dnia tego miesiąca w budynku Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie zacznie działać szkoła rodzenia.

Jak mówi Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik prasowy SSW w Piotrkowie, pomysł jej otwarcia to konsekwencja cieszących się dużym zainteresowaniem dni otwartych na oddziale położniczym i noworodków.

- Podczas dni otwartych były liczne zapytania o otwarcie takiej szkoły - mówi Ewa Tarnowska-Ciotucha.

Zajęcia w szkole, która będzie się mieściła w tym samym budynku co oddział wewnętrzny, będzie prowadziła Anna Jakubczyk, pracownica szpitala, specjalistka od laktacji.

Kurs będzie obejmował 8 spotkań, w których będzie mogło wziąć ok. 12 pań. Podczas zajęć mają być poruszane także kwestie związane m.in. z chustonoszeniem niemowląt.

Komentarze (5)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21

Kasia (gość) (...)

Nie trzeba skonczyc szkoly rodzenia, zeby moc rodzic w szpitalu, tylko jest taka mozliwosc! Klania sie czytanie ze zrozumieniem!

kola (gość)

Ciekawa jestem tej szkoły. Ostatnio dużo dobrego słyszy się o porodówce i oddziale noworodków na Rakowskiej. Znajome, które tam były chwalą, były miło zaskoczone.

ammi (gość)

Bardzo dobry pomysł z ta szkołą. To, że powstaje w takim miejscu to idealne rozwiązanie, bo kobiety będą pewniejsze i będą się mniej bały. Byłam dwa razy na dniach otwartych w szpitalu i jest tak jak mówią. Dużo informacji i atmosfera luźna a prowadzące przemiłe i ogromną wiedzą. o wszystko można zapytać. Polecam, bo po takich spotkaniach strach mniejszy.

... (gość)

"Ruszy szkoła rodzenia w szpitalu"

To teraz, żeby urodzić w szpitalu, to trzeba szkołę skończyć? O tempora, o mores.