Dobiegają końca prace przy pierwszym etapie budowy kompleksu boisk w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" przy ul. Wysokiej 28/38, na terenie Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie. Miasto wyłoniło wykonawcę drugiego etapu budowy. Przedstawiciele służb miejskich zapewniają, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Piotrkowski orlik będzie kosztował w sumie ponad półtora miliona złotych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Obecnie trwają prace związane z konstrukcją pod nawierzchnię ze sztucznej trawy, wybierana jest kolorystyka i rodzaj materiałów, jakie zostaną użyte. Pierwszy etap prac zakończyć się ma do 30 września.

Niedawno został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie drugiego etapu robót. Prace wykonają te same firmy, która realizują pierwszy etap (konsorcjum firm Creative Future z Daleszyc oraz Eversport z Warszawy). Do końca listopada wybudowane ma zostać zaplecze z sanitariatami i szatniami poprzez zaadaptowanie dla kompleksu boisk zaplecza szkoły przy ul. Wysokiej oraz dobudowanie zaplecza dla szkoły.

Koszt drugiego etapu inwestycji wyniesie 775 tysięcy złotych. Pierwszy kosztował zaś 813,6 tys. złotych. Wszystko ma być gotowe do końca roku.

Na budowę orlika Piotrków Trybunalski otrzyma 333 tysiące złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki i drugie tyle z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Resztę musi dołożyć z własnego budżetu.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!