Wielki mecz ŁKS Łódź w Elblągu i wygrana z Olimpią 5:0!

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź wygrał w Elblągu z Olimpią
ŁKS Łódź wygrał w Elblągu z Olimpią Fot. Krzysztof Szymczak
Wielki mecz ŁKS Łódź w Elblągu i wygrana z Olimpią 5:0! Teraz to już musi być , w tym roku, I liga na alei Unii 2. ŁKS Łódź pokazał w sobotę moc. Po najlepszym wiosennym meczu rozbił w puch Olimpię Elbląg, i to na jej boisku, wygrywając aż 5:0 (2:0). To był niezwykle ważny mecz dla obu drużyn.

. - Po tym spotkaniu będziemy wiedzieli o co gramy - mówił przed bojem z Olimpią Jacek Janowski, trener ŁKS. Odpowiadamy! „Rycerze Wiosny” walczą o zaplecze ekstraklasy i są bardzo blisko awansu. Tak na marginesie, szykuje się fantastyczny futbolowy rok dla Łodzi - ŁKS w I lidze, a Widzew w II. Wróćmy jednak do meczu w Elblągu, który LKS rozpoczął od mocnego uderzenia. Już pierwsza akcja łodzian i gol! Strzelił go Jewhen Radionow wykańczając celne dogranie Bartosza Widejko z rzutu rożnego.Był to pierwszy gol Ukraińca w II lidze od 26 listopada 2017 roku. Szybko zdobyte prowadzenie nie uspokoiło łodzian. Grali dalej jak natchnieni. Szalał zwłaszcza Żenia, ale Wojciech Daniel, bramkarz Olimpii, wylapał piłkę po jego strzale. W 31 minucie nie miał jednak nic do powiedzenia po strzale, kto wie czy nie największego talentu ostatnich lat, rodem z alei Unii 2, Piotra Pyrdoła.
Po przerwie zatakowali gospodarze. Nie mieli zresztą innego wyjścia - wóz, albo przewóz. Goście skontrowali i to jak! Jewhen Radionow wpadł w pole karne i strzałem z około 15 metrów pokonał bramkazra Olimpii. Po tym ciosie miejscowi nie byli już w stanie się podnieść. Mało tego, w 71 minucie, przegrywali już 0:4, a gola strzelił Piotr Pyrdoł. Wynik meczu ustalił Maksymilian Rozwandowicz skutecznie egzekwując rzut karny podkyktowany za faul na Łukaszu Zagdańskim.