„Wioska Wikingów” - pod takim hasłem odbył się w niedzielę (6 maja) w Piotrkowie historyczny festyn rodzinny. Zorganizowano go tradycyjnie już na boisku piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Ale zobaczyć można było nie tylko Wikingów, ale i Słowian, żołnierzy Września 1939 roku, a nawet... funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej.

Wioska Wikingów w Piotrkowie na boisku filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego 2018 [ZDJĘCIA, FILM]


W programie festynu, który piotrkowska filia UJK zorganizowała już po raz piąty, były m.in. turniej łuczniczy, pokazy średniowiecznych rzemiosł i degustacja średniowiecznych przysmaków oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Można więc było postrzelać z łuku, lepić z gliny, wyplatać z wikliny, wyrabiać marcepany czy zajadać podpłomyki.

Festynowi "Wioska Wikingów" towarzyszyła wystawa broni przygotowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych.

ZOBACZ TAKŻE: Wioska Wikingów w Piotrkowie 2017


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!