Pół Polski współczuje rodzinie i sąsiadom Donalda Tuska. Jak wiadomo, stoczniowcy rozbiją namiotowe miasteczko w Sopocie pod blokiem, w którym mieszka premier. Moralny sprzeciw wobec takiego niehonorowego postępku związkowców jako pierwszy wyraził Paweł Graś, rzecznik rządu. Już w czwartek urzędowo i publicznie oznajmił, że jest przeciwny wkraczaniu z polityką do prywatnych domów polityków i "atakowaniu Bogu ducha winnych sąsiadów".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nawet prezydent Lech Kaczyński w tym przypadku okazał się prezydentem wszystkich Polaków, nie wyłączając premiera z PO, i oświadczył, że jest zdegustowany pomysłem stoczniowych związkowców: - Mówię to z całą przyjaźnią dla moich, często nawet osobistych, przyjaciół z "Solidarności": takich rzeczy nie róbmy.

W obronie rodziny premiera i jego sąsiadów najdobitniej jednak zabrzmiał głos redaktora Tomasza Wołka. Ten w piątek rano na antenie Radia TOK FM kilka razy nazwał chamidłem związkowca Guzikiewicza, organizatora miasteczka. I pewnie trwałby przy tym epitecie, gdyby nie żywy protest innych uczestników radiowej rozmowy. Taki był oburzony!

Nie rozstrzygając, kto tu jest chamidłem i nie wnikając w argumenty związkowców, którzy chcą zwrócić się do Tuska głównie z wezwaniem: "Kasa, Misiu, kasa!", wygląda na to, że z powodu działalności stoczniowców nie ucierpi ani premier, ani jego rodzina. Wszyscy jadą na chrzciny małego wnusia. Jak zwykle najgorzej wyjdą normalni ludzie, czyli sąsiedzi premiera, którzy nie mają akurat chrzcin. Ale na tym jeszcze nie kończę.

Bodaj od 20 lat każdej nocy z 12 na 13 grudnia pod domem Wojciecha Jaruzelskiego zbiera się hałaśliwy tłum, żeby mu przypomnieć o rocznicy stanu wojennego. Nawet przez myśl mi nie przyszło bronić prywatności Jaruzelskiego. Nie śmiem nawet bronić jego rodziny, która trzymała się z dala od polityki. Ale może któryś z autorytetów moralnych upomni się wreszcie o "Bogu ducha winnych sąsiadów" byłego prezydenta?!

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jewrej (gość)

To nasz TW Bolek razem z TW Alkiem i WSI RP III zbudowali. Solidarność ta prawdziwa była głupia i uczciwa. SB chłopcy ich kiwali i kapusiów, jewrejczyków gojom cymes nawtykali. TW Bolek razem z TW Alkiem, polskie banki nam oddali, w mediach gojom namieszali, głupich gojów więc kiwamy i lichwiarsko zadłużamy. Diament Tuska TW Bolek, TW Alka nogą poczęstował by Balcerek i Oleksy wraz z Geremkiem i Cimoszkiem, gojów koszer zreformował. Później Buzek wraz z Wąsaczem przez Maniusia POpaprani, no i Miller razem z Belką od Kwaśnego pijanego, te reformy cymesowo dokończyli, by Polaczki gołą du.ą zaświecili. Cementowni, hut i stoczni goje więc nie mają. Chłopi dawno też zdychają i na zachód dzieci gnają. Może i tam już zdychają, ale w handlu się trzymają. Już nie długo, ty baranie, wnet tu hipermarket stanie. A kopalnie, czarne złoto, to w ich rękach niby błoto? Skąd energię czerpać będziem gdy górników się pozbędziem? My kopalnie i bez Blidy cymes Mośku zrujnujemy a następnie je zamkniemy i energię gojom wnet przejmiemy. I gaz rurą od Putina, PO niemiecku i Sowiecku jewropejsko znów wypada, by z Polaczków zrobić dziada. Anty polaków w rządzie i parlamencie podpieramy, Sztajnbach w mediach nakręcamy, zbrodnie UPA i NKWD przemilczamy, dziadka Wehrmacht wybielamy bo Tuskowi zapomnimy gdy na Mośka go zrobimy. Frycki w rządzie, mycki w sądzie. W trybunale jak w kahale a w urzędzie jewropejskie,prorosyjskie WSI-SB z TW wszędzie. Koszer, gut i charaszo cały ten interes będzie. Nasza Polska w każdym względzie.