Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sąd Rejonowy w Piotrkowie tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lata, a wobec 26-latka zastosował policyjny dozór. Mieszkańcy powiatu w okresie od 2012 roku do kwietnia 2013 roku dokonali kilku kradzieży z włamaniem do altanek i budynków gospodarczych na terenie powiatu piotrkowskiego.

Kilkumiesięczna praca funkcjonariuszy z Gorzkowic i zebrany materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem.

Mężczyźni przestępczym procederem „zajmowali” się ponad rok. W lutym 2012 roku uszkodzili duże metalowe pojemniki skąd skradli 1200 litrów oleju opałowego o wartości 4800 złotych. Na przestrzeni dwóch lat łupem złodziei padły też elektronarzędzia, agregat prądotwórczy, kuchnia gazowa, kosiarki, butle gazowe, kilka kompletów kluczy narzędziowych i rower górski.

- Metoda działania sprawców w każdym przypadku była podobna. Po uprzednim przecięciu kłódek i wyłamaniu zamków zabezpieczających do altanek i budynków gospodarczych dokonali przestępstw na łączną kwotę prawie 16 tysięcy złotych - mówi Ewa Drożdż

 z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!