Wybory 2018, Piotrków: PiS z Grzegorzem Lorkiem zainaugurowało kampanię wyborczą w Piotrkowie. Gościem Antoni Macierewicz

Wybory 2018, Piotrków: Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą w Piotrkowie. Gościem na konwencji był poseł i szef piotrkowskiego okręgu PiS Antoni Macierewicz. Kandydat na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego tej partii, radny miejski Grzegorz Lorek przedstawił w skrócie swój program dla miasta. Przedstawił też kandydatów na radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego i Rady Miasta Piotrkowa.

Wybory 2018 Piotrków: PiS z Grzegorzem Lorkiem zainaugurowało kampanię wyborczą w Piotrkowie. Gościem Antoni Macierewicz

Konwencja wyborcza PiS w Piotrkowie odbyła się w poniedziałkowy wieczór w niewielkiej salce hotelu Altamira. Była nieporównanie skromniejsza od rozmachu w iście amerykańskim stylu, w jakim zaprezentował się w minionym tygodniu Krzysztof Chojniak i jego komitet Razem dla Piotrkowa.

Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem spowodowanym oczekiwaniem na posła Antoniego Macierewicza. Szef piotrkowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości przemawiał kilkadziesiąt minut podkreślając m. in. sukcesy rządów "dobrej zmiany" w walce z bezrobociem, które - jak stwierdził - spadło do poziomu 3,4 proc., a także - jak to nazwał - z mafią VAT-owską, dzięki czemu w ubiegłym roku odzyskano, jak podawał, 30 miliardów złotych z podatku VAT, a w tym roku może to być nawet 40 mld.

- Miarą waszego sukcesu będzie odbudowanie Piotrkowa i odbudowanie społeczności piotrkowskiej tak, żeby wróciły te czasy, kiedy ta mała wieś, Łódź zdaje się nazywała, szukała wreszcie właściwej nazwy dla swojej najważniejszej ulicy i nazwała słusznie tę ulicę Piotrkowską, bo taka była relacja między Piotrkowem a Łodzią i wy doprowadzicie do tego, że wrócimy do tego wzorca podstawowego, gdy to miasto, w którym narodził się polski parlamentaryzm na nowo stanie się stolicą także społeczną, naukową i mam nadzieję gospodarczą Polski

- mówił Antoni Macierewicz do kandydatów PiS w wyborach samorządowych w Piotrkowie.

Podkreślał, że kandydaci PiS będą gwarantować wyborcom "przełożenie na życie Piotrkowa tej wielkiej przemiany, jaka się dzieje w całym kraju, ukrócenie bandytyzmu, złodziejstwa, ukrócenie mafii i rozpoczęcie rozwoju społeczno-gospodarczego".

- Celem jest wygrana wyborów, a wy gwarantujecie zmianę w mieście, wy gwarantujecie to, co dla skuteczności działania jest najistotniejsze - współdziałanie rządu z władzami miejskimi, a nie ciągłe utarczki, nie ciągłe walki, nie ciągłe proszenie się i jeżdżenie do Warszawy, żeby u ministrów stać w korytarzu czy u premiera i prosić się o coś. Wy będziecie transmisją między Piotrkowem a rządem centralnym warszawskim. Wy zagwarantujecie, że możliwości dobrej zmiany, które widać w skali całego kraju, tutaj w Piotrkowie będą zrealizowane - dodał Macierewicz.

Podkreślił, że nie można zapominać o sprawie mieszkań dla ludzi, którzy oczekują na nie przez dziesiątki lat i "nie ma powodu, żeby oni musieli wyjeżdżać na przedmieścia Berlina".

Macierewicz nazwał Piotrków ślicznym miastem, ale zaraz dodał, że jest ono zadbane tylko powierzchownie.

- Przecież jak spojrzymy z tyłu na te uliczki, to okazuje się, że na razie to, co pan Chojniak przez te lata zrobił, to zrobił tylko zewnętrzne pozory. Dobrze, że zrobił, cieszymy się, że zrobił, no ale trzeba to teraz odbudować w całości, żeby się nie zaczęło sypać, żeby nie doprowadziło do tego, że te frontony na ludzi pospadają.

Podkreślił ponadto problem niezagospodarowanego w mieście potencjału intelektualnego.

- Co to jest do jasnej choinki, żeby miasto nie miało własnego uniwersytetu? Dlaczego nie ma? Dlaczego władze miejskie nie starają się doprowadzić do sytuacji, w której będzie uniwersytet piotrkowski? - pytał.

Gdy zapowiedział, że PiS zaprosi prezydenta Krzysztofa Chojniaka na swoją konwencję, w sali zgasło światło... - To jest reakcja, którą rozumiemy - błyskawicznie skomentował Macierewicz. - Wycofuję się z tej propozycji, bo nie chciałbym narazić pana prezydenta, że na jego wejście światło zgaśnie - żartował.
CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Kandydat PiS na prezydenta Piotrkowa Grzegorz Lorek rozpoczął nawiązaniem do inauguracji kampanii swoich kontrkandydatów...

- Przeglądałem te inauguracje kampanii w Piotrkowie. Były przemówienia 40-minutowe, były głośne, chwytliwe hasła co niektórych kandydatów, natomiast nasza konwencja się tym różni, że mamy swoich ludzi albo mieć będziemy. Mamy pana ministra, ale obok pana ministra, żeby nasze miasto się rozwijało, potrzebny jest Urząd Marszałkowski - wykorzystanie środków, które tam są

- mówił i przedstawił kandydata do sejmiku Zbigniewa Ziembę.

- To mój pierwszy radny, którego będę miał w sejmiku - żaden kandydat na prezydenta Piotrkowa tego nie ma. Ale mam jeszcze jednego radnego, którego wierzę, że będę miał - i przedstawił Beatę Dróżdż.

Lorek dodał, że wierzy, że PiS wygra wybory do sejmiku wojewódzkiego i będzie mieć swojego marszałka.

- Można wybudować nowe obiekty sportowe przy udziale ministerstwa sportu i urzędu marszałkowskiego, przy kompilacji środków ministra sportu i PFRON możemy budować obiekty z dofinansowaniem 70-, 80-procentowym. Mówiłem to przy budowie mediateki, bo na rewitalizację były dosyć duże pieniądze do pozyskania, a zbudowaliśmy za własne. Uważam, że naszego miasta na to nie stać, trzeba szukać środków - mówił Lorek.

Podkreślał, że potrzebna jest infrastruktura drogowa, ścieżki rowerowe dookoła miasta, rozwiązanie problemu ciepłowni miejskiej i zrównoważone korzystanie z różnych źródeł energii, w tym słonecznej. Dodał, że trzeba myśleć o urbanizacji miasta, bo - jak stwierdził - "w Piotrkowie powstają budynki z przypadku, nie ma pomysłu na to, by urbanistycznie miasto rozwijać, żeby deweloperzy nie budowali tam, gdzie są działki, ale żeby rozwój miasta był połączony i żebyśmy nie doprowadzili do sytuacji, że centrum miasta nam opustoszeje, a na peryferiach będziemy mieć osiedla". Dorzucił potrzebę pełnej rewitalizacja Starego Miasta, budowę nowych placów zabaw i siłowni miejskich.

Nawiązując do pomysłów bezpłatnej komunikacji w Piotrkowie, stwierdził, że trzeba zmienić infrastrukturę drogową w całym mieście oraz system komunikacji. - To nie o to chodzi, że będziemy mieć autobusy elektryczne i bezpłatną komunikację. Musimy mieć flotę, ale też połączenia pośpieszne, żeby spora grupa ludzi chciała się przesiąść na autobusy - dodał.

- Panie ministrze - zwrócił się Grzegorz Lorek do Antoniego Macierewicza - to jest moja drużyna. Chciałem zameldować, że ona jest jedna i chciałem powiedzieć, że idziemy do boju. Po urząd marszałkowski, po miasto.

Po wystąpieniu kandydata na prezydenta, zaprezentowano kandydatów na radnych wojewódzkich oraz radnych Rady Miasta Piotrkowa. Jedynkami są: Sergiusz Stachaczyk, Grzegorz Lorek, Wiesława Olejnik i Łukasz Janik.
Wiadomo jednak, że ze skompletowaniem list wyborczych PiS miał w mieście problemy. Być może dlatego znalazły się też na nich osoby, delikatnie mówiąc słabo zorientowane w problematyce miasta. Jak pewna pani, której marzy się w Piotrkowie lotnisko i która była zaskoczona, że lotnisko już w mieście istnieje...

Wideo

Marek Obszarny

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

04.10.2018, 23:29

I Dajcz??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

04.10.2018, 23:28

Co?! Znowu ten listonosz, co w drzwi nie potrafił trafić z przesyłką?????!!!!!

04.10.2018, 10:02

Tak Chojniak nosił krzesła i robił nam herbatkę. Chodzi również do ubikacji i je chleb tak jak inni ludzie

03.10.2018, 21:44

Urzekło mnie zachowanie Grzegorza Lorka, który przed rozpoczęciem spotkania donosił na salę krzesła. Czy ktoś widział kiedykolwiek, żeby Chojniak nosił krzesła?

03.10.2018, 17:31

Przepraszam, czy na zdjęciu nr 5 to jest starszy brat Baryły?

03.10.2018, 00:19

Precz z pisokomuna

02.10.2018, 19:55

Stawiam na kobietę. Marlena chętnie współpracuje z ludźmi w każdym wieku. Szanuję poglądy każdego. Tylko Ona

02.10.2018, 19:30

Swiatlo zgaslo bo pisiory nie chcialy pokazac zdradzieckich mord

02.10.2018, 19:27

Panie Lorek jaki autorytet jest ten nikczemnik Macierewicz dla Pana hanba

02.10.2018, 18:48

A Ty pewnie wyszedłeś z kapusty?

02.10.2018, 18:32

A kto go tu go zaprosił przecię miał siedzieć w szafie ?????

02.10.2018, 17:33

Panie Hojniak potrzeba nam ciszy nad naszym niebem natychmiast bo to nasze miasto !

02.10.2018, 17:12

De...il Macierewicz prawi o uniwersytetach i o katastrofie smolenskiej.Jezeli ludzie beda glosowac na tego ps..chola to poprostu trace zaufanie do ludzi.

02.10.2018, 16:32

Nie Marlena bo ona ma pomysły nie z tej ziemi

02.10.2018, 16:31

nie bo ona ma podobne pomysły nie z tej ziemi

02.10.2018, 16:09

Wystarczy popatrzeć na zdjecia ze spotkania,przeciez tam sa sami zwolennicy Rydzyka ,bo tylko wsród takich Macierewicz prowadzi swoją kampanie.Ludzie,czy nie ma młodych w Piotrkowie ,starcy pchają sie do polityki ? Oto przyszłość Piotrkowa Hahaha

02.10.2018, 16:06

Szansa dla Piotrkowa to prezydent Marlena Glowacka. Dość władzy mostowych beretów i innych emerytów. Czas na ludzi młodych. Oddajcie głos na Marlena.

02.10.2018, 16:04

Misiewiczów w Piotrkowie nam nie potrzeba. Brawo Pan Chojniak.. Spadochroniarzy z Warszawy także. A co Pan Macierewicz zrobił dla Piotrkowa? Żegnamy, bez "dowidzenia"

02.10.2018, 15:42

Jezu Nazareński ....no nie wierze ale klienci

02.10.2018, 15:20

,,gwarantujecie zmianę w mieście, wy gwarantujecie to, co dla skuteczności działania jest najistotniejsze - współdziałanie rządu z władzami miejskimi, a nie ciągłe utarczki, nie ciągłe walki, nie ciągłe proszenie się i jeżdżenie do Warszawy, żeby u ministrów stać w korytarzu czy u premiera i prosić się o coś."Znamy to panie ministrze jak traktujecie ludzi nie z PiSu. Przyznał pan że tych drugich trzyma się godzinami w korytarzach i odprawia się z kwitkiem.To że tyle dzieje się w naszym mieście to zasługa Prezydenta Krzysztofa Chojniaka, który mimo tak wielu problemów dąży cierpliwie do celu.Czasem aplikować trzeba wiele razy, aż ktoś się zlituje i zatwierdzi projekt,czy da jakieś fundusze.Trzeba takiego gospodarza szanować a nie oczerniać jak robi to pan A. przez całe swoje życie To chory człowiek, darmozjad ,który pracą się brzydzi ,Ale ma wielkie parcie aby zaistnieć. Powtarzam wszystkim tym, którzy wymyślają różne paszkwile i plotki na temat pana Prezydenta .Chodzicie do kościoła ,nosicie polskie flagi twierdzicie że jesteście ,,prawi"ale plotkujecie i słuchacie plotek wymyślanych przez chorych ludzi.Na tym spotkaniu padło wiele słów nie prawdziwych i jest mi przykro że to właśnie wy nie szanujecie 8-go przykazania które mówi Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. a wy to robicie WSTYD I HAŃBA .Na kogo mam głosować już wiem i nie będzie to PiS w takim wydaniu .Z tego powodu jest mi bardzo przykro co się nie robi dla kasy co?

02.10.2018, 15:13

Ja pierdziu lotnisko . Co za ludzie

02.10.2018, 14:51

A miałem głosować na PiS oooooooooo ludzie żenada

02.10.2018, 14:50

Dosc Macierewicza w naszym mieście ,jako minister niczym sie nie wykazał ,teraz tu szuka poparcia ! Pan Lorek niech nie obiecuje , ojako radny tez nic nie zdziałał ! A tak mówiąc prawdę ,naszemu miastu potrzebni sa nowi gospodarze .Piotrkow pustoszeje,młodzi wyjeżdżają ,brakuje nowego ożywienia gospodarczego ,przyciągnięcia kapitału zagranicznego, jak nie pozostanie marazm i uśpione miasto !

02.10.2018, 14:50

Tam były jeszcze głupsze słyszałam

02.10.2018, 14:48

Kupa nieszczęścia ,Przez takie doły PiS przegra z kretesem Towarzystwo nie ciekawa a do tego Alama Czyżby łączyły wszystkich te same objawy co pana Macierewicza?

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3