Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2018 w Piotrkowie. Konferencja programowa Grzegorza Lorka, kandydata PiS na prezydenta miasta

Aleksandra Tyczyńska
Wybory 2018 w Piotrkowie. Konferencja programowa Grzegorza Lorka, kandydata na prezydenta miasta
Wybory 2018 w Piotrkowie. Konferencja programowa Grzegorza Lorka, kandydata na prezydenta miasta Dariusz Śmigielski
Grzegorz Lorek, miejski radny i kandydat PiS na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego w wyborach samorządowych 2018, we wtorek, 9 października, podczas konferencji programowej w 9. punktach przedstawił swój plan dla miasta.

Wybory 2018 w Piotrkowie Trybunalskim

Grzegorz Lorek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Piotrkowa wspierany przez kandydatki PiS na radne - Kingę Kacperską i Wiesławę Olejnik, przedstawił swój program wyborczy. Lorek już wcześniej, podczas inauguracji kampanii wyborczej zasygnalizował swój program, ale dopiero dziś przedstawił go w punktach.

Konferencję programową rozpoczął od oświadczenia: „Ze względu na nieprawdziwe informacje, które się pojawiają w Piotrkowie, chciałbym oświadczyć, że PiS przed wyborami nie prowadzi i nie zamierza prowadzić jakichkolwiek rozmów z kandydatami na prezydenta, komitetami, czy formacjami. Z bardzo prostego powodu – my chcemy wygrać te wybory zarówno na szczeblu prezydenta jak i rady, i wtedy będziemy mogli rozmawiać o ewentualnych koalicjach. Przed wyborami jest to śmieszne, a rozpowszechnianie takich informacji jest nierzetelne".

Program Grzegorza Lorka:

1. Mieszkania. W naszym mieście oczekuje się na mieszkanie tyle, co w dawnych czasach i budowanie pojedynczych kamieniczek nie rozwiązuje problemu mieszkaniowego, a to jeden z poważniejszych problemów młodych ludzi w Piotrkowie. Zamierzam powiązać kilka programów - Mieszkanie+, formuł TBS, komunalne i tzw. socjalne. Celem jest poważne ograniczenie osób oczekujących i czasu oczekiwania.

2. Oświata. Tu oczywiście internet szerokopasmowy i bezpłatny oraz matura europejska.
Wiesława Olejnik: Ważne, by zainteresować się i wprowadzić zmiany w szkolnictwie zawodowym. Dziś technika gromadzą osoby, które mogłyby zdobyć zawody, a do szkół branżowych, zawodowych nie ma chętnych. Zmienić może się to tylko przy współpracy z wielkimi przedsiębiorcami, zakładami pracy, partnerami w nauce, którzy zapewniliby praktyki.

3. Centrum aktywnego emeryta. Kinga Kacperska: Chcielibyśmy więcej uwagi poświęcić osobom starszym, utworzyć centrum aktywnego emeryta i wydawać biuletyn z ważnymi informacjami, które będą pomagać seniorom w życiu codziennym oraz skupić też na likwidacji barier architektonicznych.

4. Siłownie miejskie i budowa obiektów lekkoatletycznych. Jestem przeciwnikiem modernizacji hal istniejących, bo potrzebny jest nowy obiekt lekkoatletyczny. Mamy tradycje w biegach, a nie ma gdzie trenować. Mamy też kluby sportowe, o które trzeba zadbać. Chciałbym powołać komisję ds. sportu, która dzieliłaby tak samo pieniądze dla klubów.

5. Rewitalizacja jeziora Bugaj. To nie będzie taka prosta sprawa ze względu na strefy ochronne ptactwa i stany prawne, ale do przeskoczenia i przy porozumieniach z Urzędem Marszałkowskim i Skarbem Państwa możemy zrobić to etapami w ciągu 5 lat.

6. Rozbudowa ścieżek rowerowych w tzw. pętlę dookoła miasta i do Sulejowa we współpracy z tamtejszym samorządem.

7. Rozwój transportu publicznego. O tym wiele się mówi, ja tylko powiem, że - oczywiście - elektryczne autobusy, bus pasy, bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, ale dodam, że jestem przeciwnikiem wprowadzenia ogólnego dostępu do bezpłatnej komunikacji. Mając jednak cel - ograniczenie emisji spalin i wprowadzając mobilny bilet, wprowadzimy ciekawy punkt – całkowicie bezpłatną komunikację, pod pewnymi warunkami – rezygnacji z jazdy samochodem.

8. Inwestycje w miejsca pracy i infrastrukturę drogową. Jesteśmy już po kilku rozmowach. Z nowego rozdania na drogi moglibyśmy otrzymać pieniądze na remont Al. Kopernika od Ronda Sulejowskiego do al. 3 maja. I następna rzecz – zakończenie budowy obwodnicy Piotrkowa. Też jestem po wstępnych rozmowach w tej sprawie. Ponadto, jestem po dwóch spotkaniach w spółkach Skarbu Państwa, które mogłyby zainwestować w otworzenie filii swoich zakładów w Piotrkowie. To zwiększyłoby możliwości uzyskania ciekawej pracy i wyższych wynagrodzeń.

9. Rozwój sieci ciepłowniczej i modernizacja ciepłowni miejskiej. Rozwój to większa liczna odbiorców i wymiana rur ciepłowniczych na preizolowane dzięki pieniądzom z WFOŚiGW oraz z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przyszłość miasta to nie tylko jedna ciepłownia, która powinna pozostać miejska, ale też wymiana źródeł ogrzewania oraz korzystanie z dofinansowania na źródła geotermalne, energię z wiatraków i baterie słoneczne, co polepszy jakości powietrza w Piotrkowie.

Na zakończenie Grzegorz Lorek zaapelował do wszystkich kandydatów na prezydenta Piotrkowa:

- Na ziemi łódzkiej odbyła się debata kandydatów na prezydenta, ale nie wszyscy z Piotrkowa wzięli w niej udział. Skoro nie wszyscy są gotowi by stanąć twarzą w twarz i zadawać pytania, to zaprośmy dzieci, wzorem Warszawy, by zadawały pytania kandydatom. Dzieci potrafią zadać szczere, często dosadne pytania. Myślę, że kurator by się zgodził, szkoły też.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto