Wybory 2018 w Piotrkowie: Marlena Wężyk-Głowacka komentuje wyniki. Krzysztof Chojniak nie komentuje

Piotrków, Wybory 2018: Po wyborczej bitwie w Piotrkowie Trybunalskim pomału opada kurz, ale nie emocje, bo walka o najważniejszy urząd w mieście zaczyna się od nowa. Po ogłoszeniu wyników, próby zebrania powyborczych komentarzy od obojga głównych rywali, którzy spotkają się 4 listopada w drugiej turze, okazały się niemożliwe. Dopiero we wtorek odezwał się sztab Krzysztofa Chojniaka oraz Marlena Wężyk-Głowacka.

Wybory 2018 w Piotrkowie: Marlena Wężyk-Głowacka komentuje wyniki. Krzysztof Chojniak nie komentuje

Gdy w poniedziałek w sztabie Krzysztofa Chojniaka, który uzyskał w niedzielnych wyborach 49,3 proc. (15.511 głosów) dopytywaliśmy o zorganizowanie konferencji w celu udzielenia powyborczego komentarza lub możliwość umówienia się indywidualnie na rozmowę, szefowa sztabu Dorota Jankowska, deklarowała, że obie te formy wchodzą w grę, ale musi to ustalić z kandydatem. Jednak we wtorek okazało się, że Krzysztof Chojniak nie zamierza komentować wyników...

Pan Krzysztof Chojniak dziękuje za każdy oddany głos i udział w wyborach. Nie komentuje wyborów ponieważ one jeszcze trwają

- to cała wiadomość, jaką zbyto naszego reportera.

Tego samego dnia oddzwoniła Marlena Wężyk-Głowacka, która weszła do drugiej tury wyborów na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego z wynikiem 24,2 proc. (7.601 głosów). Poniżej rozmowa, jaką udało nam się przeprowadzić.

Gratuluję, choć słyszałem, że wasz sztab liczył na jeszcze lepszy wynik. Jest Pani zawiedziona?
- Nie. A czy pan słyszy moją energię i siłę? (śmiech).

Wejście do drugiej tury to dla Pani niewątpliwy sukces. Gdy taki wynik przewidziała w sondażach nasza redakcja, inni się uśmiechali, bo nie dowierzali...
- Dokładnie tak było. To bardzo duży sukces. Wykonałam kawał dobrej roboty i cieszę się, że mieszkańcy docenili moją otwartość. Ale tak właśnie widzę moją prezydenturę - otwartą na mieszkańców. Ludzie są zadowoleni, że mam tę siłę, mam determinację i wierzą w ten sukces. I ja też wierzę, że jesteśmy w stanie naprawdę go wywalczyć. Bo na początku niektórzy w ogóle nie wierzyli, że mogę przejść do drugiej tury. A druga tura, to nowe rozdanie - zaczynamy od nowa. I powtarzam wszystkim, że tak jak obecny prezydent uważał, że wygra w pierwszej turze, tak może się okazać, że w drugiej znowu mu zabraknie 160 czy 170 głosów.

Patrząc matematycznie, to sytuacja jest dla Pani trudna, bo wydaje się, że 16 proc., które głosowało na Grzegorza Lorka z PiS nie zagłosuje na kandydatkę z PO. Nie ten szyld...
- Komorowski też już myślał, że ma 70 proc. poparcia, a okazało się całkiem inaczej. Kwaśniewski mówił, że w pierwszej turze się głosuje bardziej na szyld, a w drugiej na człowieka. W wyborach samorządowych ważny jest nie szyld, a człowiek. Dlatego liczę, że wygra zdrowy rozsądek. Słyszałam np. głosy, że osoby, które głosowały na pana Chojniaka teraz zagłosują na mnie. Bo uwierzyły, że możliwa jest zmiana.

Liczy Pani na głosy konkurentów, którzy odpadli z gry o prezydenturę?
- Chciałabym, by mieszkańcy sami podjęli decyzję. Mieszkańcy nie mogą głosować na szyld. Musi być otwarty przekaz - „CHCEMY ZMIAN!”. I ja chcę być tą zmianą.

Ale jak tu rządzić, gdy do Rady Miasta weszło tylko czworo radnych Pani komitetu?
- Od początku mówiłam, że chcę być prezydentem ponad podziałami i rozmawiać ze wszystkimi. Gdybym została prezydentem, gwarantuję, że radni Razem dla Piotrkowa mieliby również funkcje wiceprzewodniczących w komisjach. A poza tym np. Ludomir Pencina deklarował, że jak zostanę prezydentem, to będziemy współpracować...

OK, dochodzi troje radnych TAK dla Piotrkowa - to razem siedmioro. Widzi Pani współpracę z PiS?
- Oczywiście, że z PiS. Do tej pory przez cztery lata byliśmy razem z PiS w opozycji i tego nikt nie zauważył? To byłaby naturalna współpraca. Ale nie patrzmy na szyldy, patrzmy na to, że my chcemy zmienić Piotrków. Jeżeli chcemy zmienić Piotrków, to róbmy to ponad podziałami partyjnymi.

Rozmawiał: Marek Obszarny

ZOBACZ TAKŻE: Wieczór wyborczy w sztabie Marleny Wężyk-Głowackiej

Sztab wyborczy Krzysztofa Chojniaka

Marek Obszarny

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.10.2018, 19:53

Panie -fidelp- oto jest najnowszy przykład zaklinania, okłamywania rzeczywistości, niezrozumienia prostych rzeczy w zakresie ochrony środowiska, pierwszym krokiem jest założenie w mieście monitoringu zanieczyszczeń PM-10 i PM-2,5 i taki w Piotrkowie mamy by jednoznacznie sprecyzować istnienie zanieczyszczeń już pierwsze dni wskazują, że na większej powierzchni miasta mamy powietrze doskonałe a w miejscach zabudowy jednorodzinnej z kotłowniami węglowymi powietrze znacznie gorsze. Może ten Tomaszów oszukuje i wyłudza nie należne dotacje skoro nie ma szczegółowego monitoringu. Wszyscy " fidelpowie" do podstawowego doszkolenia w zakresie ochrony środowiska a nie podglądania sąsiednich miast z nadmiernym zachwytem i nie uzasadnioną zazdrością .

25.10.2018, 14:46

Cóżeś ty pupilowi swojemu kozłowskiemu uczyniła, baryło, że na prezydenta wybran on ci nie pozostał?

25.10.2018, 03:17

Pani Marleno, dlaczego ogranicza się pani do darmowej komunikacji w mieście? Dlaczego nie oferuje pani darmowego dojazdu do Warszawy lub Łodzi? Często muszę jeździć do Berlina, miło by było, gdyby pani zorganizowała darmowy dojazd do Berlina chociaż raz w miesiącu.

24.10.2018, 19:31

Panie Prezydencie SAMORZĄDOWCU GOSPODARZU - nie martw się wygrasz w cuglach z POLITYKIEM z PO Panią Węrzogłową. Pozdrawiam Blądyna

24.10.2018, 12:10

Coraz bardziej przebija się w kraju przekaz, że bez odsunięcia grupy PO-pis od "zabawy w piaskownicy" nie będzie żadnych zmian na lepsze i Piotrków jest w czołówce takiego myślenia, prezydent jest bezpartyjny nie popiera go ani Pis ani Po tylko mieszkańcy miasta a to jest najważniejsze przy wyborach samorządowych następne wybory będą już bardziej partyjne i wtedy będzie następny krok do likwidacji dwóch bezmyślnie walczących stron które generują tylko kłopoty i straty materialne dla całego kraju. Optymalne rozwiązanie dla Piotrkowa to co najmniej jeszcze jedna kadencja dla Prezydenta Chojniaka by mógł kontynuować rewaloryzację miasta a autobusy ekologiczne czy modernizację ciepłowni miejskiej nikt inny nie potrafi zrobić lepiej i szybciej, uwzględniając uwarunkowania ogólnokrajowe w najbliższym czasie. Nie pomoże zaklinanie rzeczywistości fakt jest faktem - Krzysztof Odnowiciel Prezydentem Piotrkowa a nie jakieś nieudolne stwory partyjne (przykład 60 letnich rządów partyjnych w mieście), które miasto mają tylko za zródło zaspakajania swoich interesów partyjnych a nie dobra miasta.

24.10.2018, 11:55

Tu są fakty o rządach Pana KCH ci co ich nie widzą są ślepi http://www.mapadotacji.gov.pl/ proszę sobie porównać w każdej dziedzinie ile dotacji otrzymał i o ile wystąpił Piotrków a ile Tomaszów Maz. Najlepsza jest ochrona środowiska my 1 tomaszów 30. W jednym z najbardziej zanieczyszczonym mieście w Polsce nie kożysta sie z dotacji. Pan KCH zaciąga tylko nowe kredyty musi coś w tym być czemu nie dotacje tylko kredyty ???

24.10.2018, 11:54

Ciekawe czy nowe władze z sejmiku przeprowadzą dokładny audyt w tym szpitalu, który jest tak szczodry dla swoich z PO czy PSLu. Sprawdzą czy to stanowisko było konieczne i za taką kasę

24.10.2018, 11:51

Ludzie mówią że obecne stanowisko pracy Pani Marleny w szpitalu stworzone pod nią z ramienia PO jest dla pani M odpowiednie,ponieważ za nic pani nie odpowiada i nic pani ważnego nie robi.Pensję pobiera pani w wysokości ponad 6500 za nic nie robienie .A tak w ogóle mówią również że wszędzie gdzie pani działa tam wszystko się rozwala.Przykład PO w Piotrkowie.Wielka Orkiestra i .......................Wszędzie ludzie pracują a pani spija śmietankę.Czy to prawda?

24.10.2018, 11:41

Brawo panie prezydencie .Z całym szacunkiem dla pani Marleny,ale rządzenie miastem to nie to samo co rządzenie w gabinecie kosmetycznym.

24.10.2018, 09:42

O jakich zmianach p. M mówi? Jakie pojecie ma ta pani o rządzeniu miastem o zarządzaniu w samorządzie? Nadal nie wiemy co robi i gdzie pracuje i jakie inne doswiadczenie ma w ww. zakresie. Obiecywać każdy będzie. A później wychodzą obicanki-cacanki. U p. Chojniaka widac, ze dziala ile może, na ile fundusze pozwalają. Pozwólmy mu działać jeszcze jedna lub dwie kadencje. Można powiedziec że "zęby zjadł w samorzadzie" tyle lat w nim pracuje i zarządza. Ma facet pojecie o czym mowi. Dajmy mu czas na wprowadzenie kolejnych zmian.

23.10.2018, 23:47

Chojniak właśnie to robi ZMIENIA... I taka zmianę widzimy gołym okiem... Lepiej aby dokończył to co rozpoczął...i to co jeszcze chce zrobić... Później możemy wprowadzić świeży umysł...

23.10.2018, 21:54

Osoba która nie potrafi jednoczyć ludzi na dłużej niż wybory, nie będzie dobrze zarządzać tak wielką inwestycją jaką jest miasto. Panie Prezydencie K.Chojniak ... choć nie zawsze się zgadzamy ... jestem z Panem.

23.10.2018, 21:36

Kosmetyczka jest członkiem platformy obywatelskiej?

23.10.2018, 21:35

Panie Prezydencie jesteśmy z Panem! Pana Osoba jest dla nas gwarantem bezpieczeństwa, stabilizacji i rozwoju dla miasta. Pan, jako osoba bezpartyjna zrobiła bardzo dużo dla naszego miasta. Tylko ślepy lub głupi tego nie widzi. Pan nie ma wsparcia w żadnej partii politycznej! Co Platforma Obywatelska zrobiła dla nas? - NIC!!!! Co zrobiła Pani Elżbieta Radziszewska - posłanka PO z Piotrkowa Trybunalskiego? - NIC!!!!! Przykład - Którędy przebiega autostrada? A jakie były plany i projekty? Kto głosował za zmianą lokalizacji autostrady i przeniesienie pod Łódź? - Pani poseł z Platformy Obywatelskiej!!! Czy chcemy, aby w Piotrkowie rządziła osoba z Platformy Obywatelskiej??? Czy tego chcemy dla nas???

23.10.2018, 21:33

Oj, nie dobrze 🤔 pani Marlenka chce spółkować z PiSem a przecież głosowali na nią ludzie aby PIS poszedł w PiS..du😐

23.10.2018, 21:13

Do Brat Blądyny, a myślisz, że nie ma innych zdjęć do pokazania? Zapomniałeś już jak przedstawiano Lecha Kaczyńskiego i jego żonę, byle tylko wzbudzić niechęć. Ale to już nic nie pomoże, nie z nami te numery.....

23.10.2018, 20:35

Piękne i dobre oczy naszego przydenta (klasa sama w sobie) vs drwiący zaciśnięty otwór gębowy (zawiść i brak pokory) - portret psychologiczny gotowy.

23.10.2018, 20:30

To, że Krzysztof Chojniak nie komentuje wyborów, to tylko świadczy o jego opanowaniu, spokoju i klasie. Tak trzymać Panie Prezydencie, nie wdawać się w żadne polemiki z tymi ludźmi. A tobie ble odpowiem: Pan Chojniak jest z wykształcenia inżynierem elektrykiem, a że pracował w technikum jako nauczyciel to, źle?

23.10.2018, 20:28

Pani Głowa Węża - ja jej się boję. SSSSSycy i ssssssycy.

23.10.2018, 20:24

Ja też jestem kosmetyczką i co z tego. Pan prezydent już wygrał. Pani Głowa Węża niech się ogarnie i wraca do zawodu bo jest do tego stworzona. Do zarządzania miastem się nie nadaje - no może co najwyżej gabinetem kosmetycznym. A tak przy okazji podziwiam P. K. Chojniaka za taką robotę jaką robi dla naszego kochanego Piotrkowa. Pozdrawiam wszystkie kosmetyczki w mieście - głosujcie na Pana K. Chojniaka.

23.10.2018, 19:44

A jakie Ty masz studia? Lepsze niż pedagogika Krzysztofa Chojniaka?

23.10.2018, 19:13

i dalej pustosłowie... pani ma w cv doświadczenie jako pomoc administracyjna i fikcyjne stanowisko w szpitalu. Studia zaoczne. Kosmetyczka.