Sąd nakazał starszej, schorowanej piotrkowiance, Danucie Parzybut, opuszczenie mieszkania w prywatnej kamienicy. O kłopotach mieszkaniowych pani Danuty pisaliśmy pół roku temu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sąd nakazał starszej, schorowanej piotrkowiance, Danucie Parzybut, opuszczenie mieszkania w prywatnej kamienicy. O kłopotach mieszkaniowych pani Danuty pisaliśmy pół roku temu. Niekorzystny dla niej wyrok jest już prawomocny.

Chociaż orzeczenie sądu pierwszej instancji było dla niej korzystne, pani Danuta mogła się spodziewać takiego obrotu sprawy, bo już w maju ubiegłego roku minął termin wypowiedzenia umowy najmu na lokal.

Największy problem wtym, że sąd ustalił w wyroku, że pani Danucie nie przysługuje prawo do otrzymania lokalu socjalnego. Gmina Piotrków nie musi go więc zapewniać.

Kobieta nie wie, co ma robić ani gdzie się wyprowadzić. Od kilku lat bezskutecznie stara się o przydział gminnego mieszkania. Jednak wypadła z kolejki oczekujących, bo gdy przeszła na emeryturę pomężu, o kilkadziesiąt złotych przekracza kryterium dochodowe.

- Mam tylko tysiąc złotych emerytury, połowa z tego idzie na opłaty i leki - opowiada 64-letnia kobieta.

Anna Skowrońska, zajmująca się sprawami mieszkaniowymi w biurze inżyniera miasta, przyznaje, że Danuta Parzybut była kiedyś umieszczona na liście oczekujących, ale później została z niej wykreślona, bo nie mieściła się już w kryterium dochodowym (granicą jest 150 procent najniższej emerytury, która wynosi 675,10 zł).

- Teraz jednak może ponownie złożyć wniosek o przydział mieszkania - podkreśla. Szanse na jego pozytywne rozpatrzenie są jednak znikome, bo lista oczekujących pełna jest osób znajdujących się w znacznie trudniejszej życiowej sytuacji. Dość wspomnieć, że na lokal socjalny czekają obecnie w Piotrkowie 302 rodziny. 190 z nich ma do niego prawo orzeczone przez sąd. Blok socjalny, który w najbliższy wtorek będzie oficjalnie oddany do użytku przy ul. Przemysłowej rozwiąże problem tylko 24 z nich.

Wyrok, jaki zapadł w sprawie opróżnienia lokalu przez Danutę Parzybut, oznacza zaś, że gmina nie musi zapewnić jej lokalu. Jeśli jednak właścicielowi kamienicy zależy, by wyrok sądu wykonać, powinien wskazać jej mieszkanie zastępcze, do którego się przeprowadzi. Eksmisji na bruk wykonać bowiem nie można.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!