Ks

Ks. Ireneusz Bochyński już oficjalnie może mówić o powrocie sióstr dominikanek
 (© Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od przyszłego roku nazwa "Kościół Akademicki Panien Dominikanek" nabierze nowego znaczenia. Po ponad 140 latach nieobecności, do Piotrkowa Tryb. wrócą zakonnice, których 300 lat działalności mocno wpisało się w historię miasta.


 
- W tej chwili mogę już głośno mówić o powrocie Panien Dominikanek - podkreśla ks. Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek pw. Matki Boskiej Śnieżnej. - Siostry dominikanki wracają do Piotrkowa i podejmują dzieło edukacji, które tu prowadziły od 1626 do 1869 roku.


Zakonnice, które do Piotrkowa przyjadą z Krakowa, znów podejmą się tu prowadzenia szkoły. Tym razem koedukacyjnej i - co będzie nowością na piotrkowskim rynku edukacyjnym - szkoły z wykładowym językiem angielskim oraz z możliwością zdawania tu międzynarodowej matury. 


Nowa szkoła katolicka - dwie klasy, w tym jedna z wykładowym angielskim - ma wystartować we wrześniu 2013 roku w budynku przy ul. Stronczyńskiego 1. Na razie trwają formalności związane z przejęciem przez rektorat kościoła budynku dla nowego liceum i przedszkola. Już w lutym wojewoda łódzki wyraziła zgodę na dokonanie przez prezydenta Piotrkowa darowizny nieruchomości Skarbu Państwa na cele związane z opieką nad nieruchomością stanowiącą zabytek.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mama (gość)

Bardzo dobry pomysł, chociażby dlatego, że brakuje miejsc dla dzieci w przedszkolach.. Moje dziecko, jak i wiele innych nie dostało się do państwowego i musimy wybrać prywatne.. U Dominikanek wiem,że dziecko będzie w dobrych rękach...

P............n (gość)

Do szkoły na Stronczyńskiego powinna zostać przeniesiona SP nr 10 i byłoby cacy, ale przecież w naszym mieście najważniejsi są księża i zakonnice oraz "moherowe berety" a nie dobro dzieci z 10-tki. AMENT?!?!?!?!?!?!?

gość (gość)

"Za rok do murów klasztoru Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim mają wrócić dawne mieszkanki(...)Po ponad 140 latach nieobecności, do Piotrkowa Tryb. wrócą zakonnice"

Te które od ponad 100 lat nie żyją? Będą ekshumowane?

Marek Marecki Polska (gość)

Pomysł mi się DENNY !!!!

Same KOŚCIOŁY , zakonnice i...

DAJCIE SPOKÓJ NASZEMU MIASTU.
Ktoś kiedyś tak powiedział "Wynocha" ( jakiś POseł :))