18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zaginione dzieci w Polsce. Możemy pomóc w ich odnalezieniu [WIZERUNKI]

Redakcja
http://www.zaginieni.pl/
Co roku aż 5% dzieci zaginionych w naszym kraju dzieci nie udaje się odnaleźć. Te, które zobaczycie w naszej galerii zaginęły w 2017 i 2018 r. w Polsce. Może kojarzycie któreś z nich? Pomóżmy rodzicom w odnalezieniu ich pociech! Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii.

Najczęstszą przyczyną zaginięć małych dzieci jest zła opieka

Małe dzieci są stosunkowo rzadko porywane. Jeśli już - wynika to raczej z konfliktu między ojcem i matką dziecka. Porwanie rodzicielskie polega na wywiezieniu lub zatrzymaniu dziecka przez jednego z rodziców bez informowania o tym drugiego. W Polsce tego typu działanie nie jest kwalifikowane jako przestępstwo - jedynie jako forma zaginięcia. Małe dzieci najczęściej giną w wyniku nieprawidłowej opieki. Rodzice tracą na chwilę z oczu malucha i nie są w stanie go później odnaleźć. Na szczęście w większości przypadków zgubione maluchy odnajdują się całe i zdrowe.

Wśród nastolatków najczęstszą przyczyną zaginięć są ucieczki z domu.

Jak nie dopuścić do zaginięcia?

Fundacja ITAKA (Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych) opublikowała specjalny poradnik dotyczący zapobiegania zaginięciom dzieci. Według specjalistów najważniejsza jest pierwsza godzina od zaginięcia. Jeżeli dziecko zniknie z pola widzenia, najpierw trzeba przeszukać okolicę i wypytać przechodniów. W przypadku, gdyby takie działania nie przyniosły oczekiwanego skutku, konieczne jest zgłoszenie sprawy policji.

Bardzo ważne jest nauczenie dziecka obchodzenia się z zaczepiającymi je dorosłymi. Dziecko musi jak najwcześniej poznać adres zamieszkania, telefon i nazwiska opiekunów. Maluch powinien pamiętać numer telefonu do rodziców.

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego został ustanowiony w 1983 r. przez urzędującego wówczas Prezydenta USA Ronalda Reagana. Wprowadzono go na pamiątkę głośnego zaginięcia - chodzi o 6-letniego Etana Patza, który zaginął 25 maja 1979 r. Wizerunek Etana był pierwszym, jaki umieszczono na kartonach z mlekiem. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań nie udało się odnaleźć chłopca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto