Walka trwała do ostatniej chwili i rozegrała się praktycznie między piotrkowskim radnym Janem Dziemdziorą a radnym z Gorzkowic, Tomaszem Filipczakiem. Ostatecznie państwa głosy dały laur zwycięstwa radnemu z Piotrkowa. Jan Dziemdziora jest najstarszym i najbardziej aktywnym radnym z Piotrkowa. Bywa kontrowersyjny i... uciążliwy dla urzędników. A więcej będzie można o nim przeczytać już w najbliższym wydaniu „7 Dni”.

Dzisiaj o północy zamknęliśmy głosowanie w naszym plebiscycie na Samorządowca Roku 2013. Samorządowcy z naszego powiatu uzbierali w sumie blisko 2,5 tysiąca głosów.

Bezapelacyjne zwycięstwo należy do Jana Dziemdziory, radnego z Piotrkowa, który otrzymał 410 głosów. Drugie miejsce przypadło Tomaszowi Filipczakowi, radnemu z Gorzkowic, bibliotekarzowi tamtejszej szkoły. Otrzymał od sympatyków 376 głosów. Na trzecim utrzymał się Zdzisław Jeż, także radny z Gorzkowic, z wieloletnim doświadczeniem. Uzbierał on 223 głosy.

Blisko czołówki w ostatnim tygodniu głosowania znalazł się wójt Gorzkowic, Alojzy Włodarczyk.

KANDYDACI, WYNIKI, ZASADY GŁOSOWANIA - SAMORZĄDOWIEC ROKU 2013
Podsumowanie głosowania odbędzie się podczas uroczystej gali samorządowej w Łodzi. Najlepszych samorządowców przedstawimy w specjalnym wydaniu "Dziennika Samorządowego" 29 maja oraz w tygodniu "7 Dni".

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rowerzysta (gość)

Janek, widzę, że śmigasz na rowerze. Może podziałałbyś coś żeby radni zaczęli myśleć o zbudowaniu normalnych, prawdziwych dróg dla rowerów.

3055 (gość)

Mam nadzieję panie Janku że to o panu na mieście nie mówią że znaleźli idiotę i wmówili mu że zostanie prezydentem bo pan nie jest du...ą do kwadratu.Pozdrawiam, bardziej do tego opisu pasuje mi ten mydłek z PO

radny - Jan Dziemdziora (gość)

pozdrawiam Q po raz drugi przekazuje garść informacji o sobie - część II

Jesienią 1998 roku zaczęła się moja przygoda z polityką lokalną. W tym roku bowiem zostałem wybrany radnym miasta Piotrkowa Trybunalskiego z listy Lewicy. Mandat radnego utrzymuję już IV kadencję i tym czasie pełniłem funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i Przewodniczącego Rady Miasta Ponadto od 2003 roku do 2010 roku byłem Przewodniczącym Rady Osiedla „Słowackiego – Północ”, którą to radę współtworzyłem. Od lat działam również czynnie w strukturach SLD.

W 2007 roku spotkał mnie ogromny zaszczyt- otrzymałem Tytuł Osobowości Roku – PIOTR 2007, przyznany mi przez Kapitułę Plebiscytu za skuteczność i konsekwencję w działaniu, wyjątkowe poczucie humoru i życzliwość dla ludzi. Za propagowanie dobrych tradycji lokalnej samorządności, w szczególności zaś idei samorządu mieszkańców.

Od ponad 40 lat jestem szczęśliwie żonaty, mam dwójkę dzieci -Elżbietę i Witolda oraz czworo wnuków.

radny - Jan Dziemdziora (gość)

Pozdrawiam Q i przekazuję garść informacji o sobie - część I

Urodziłem się w 1948 roku w miejscowości Praca k/Gomulina, w gminie Wola Krzysztoporska, stąd też moje twierdzenie, że żadnej pracy się nie boję.

Od 1963 roku przez siedem kolejnych lat pracowałem w Fabryce Maszyn Górniczych ”PIOMA” w Piotrkowie Trybunalskim, na tzw. „starej hali”, początkowo jako pracownik młodociany, a po ukończeniu szkoły przyzakładowej już jako pełnoprawny pracownik.

1 lipca 1970 roku podjąłem pracę w resorcie spraw wewnętrznych i administracji
wstępując do służby w ówczesnej Milicji Obywatelskiej. W okresie służby pracowałem m.in. w ogniwach patrolowych, jako posterunkowy na posterunku między-gromadzkim w Mzurkach i na posterunku gminnym w Piotrkowie przy ulicy Pereca 18. Byłem również dzielnicowym, kierownikiem rewiru dzielnicowych, a w latach 1988 -89 komendantem komisariatu w Sulejowie.

W 1984 roku ukończyłem pięcioletnie studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego uzyskując tytuł magistra prawa. Po zmianie ustroju społeczno-politycznego od 1990 roku pełniłem funkcję zastępcy komendanta Policji dla miasta i powiatu piotrkowskiego.

Wojtek (gość)

dziwne, że Dziemdziora w ostatni dzień zdobył grubo ponad 100 głosów haha. Kaski poszło na smsy. Bez sensu ten plebiscyt, rozumiem gdyby każdy mógł oddać 1 głos a tak to sami sobie nabijali.