Spotkanie z Zanussim w I LO cieszyło się zainteresowaniem Spotkanie z Zanussim w I LO cieszyło się zainteresowaniem

Spotkanie z Zanussim w I LO cieszyło się zainteresowaniem (© fot. Dariusz Śmigielski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z Krzysztofem Zanussim, jednym z najważniejszych reżyserów w historii polskiego kina, spotkała się wczoraj młodzież w I Liceum Ogólnokształcącym im. Chrobrego w Piotrkowie.

Wizytę Zanussiego zorganizowano w ramach odbywającego się w Piotrkowie festiwalu "Nadzieja".

Wcześniej w Galerii u Panien Dominikanek odbywał się maraton filmów Zanussiego, w ramach którego wyświetlano najważniejsze tytuły w dorobku reżysera.

W bogatym programie festiwalu "Nadzieja", który potrwa do 20 września, codziennie dzieje się coś interesującego. Jeszcze dziś w kościele Ojców Jezuitów odprawiona zostanie modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała (godz. 18.30) animowana przez Zespół Nazaret i Wspólnotę Maryi Królowej Pokoju. W środę w dolnym kościele NSJ (Słowackiego 73/75) mowa będzie o fenomenie sanktuarium maryjnego w Medjugorie, wyświetlony zostanie film pt. "Żyć z Madonną".

W sobotę o godz. 17 rozpocznie się uroczysta eucharystia rozpoczynająca peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji łódzkiej. W kościele NSJ otwarte zostanie tzw. okno życia, w którym matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko. Festiwal "Nadzieja" to też szereg koncertów i wystaw.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!