Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego na gorącym uczynku korupcji zatrzymali działacza społecznego, 42-letniego Marka Ł. z Piotrkowa Trybunalskiego, który za łapówkę w wysokości 4 tys. zł miał załatwić spotkanie pewnemu biznesmenowi z szefem CBA Mariuszem Kamińskim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Marek Ł. został ujęty tuż po przyjęciu drugiej raty łapówki, gdy wychodził z hotelu w Warszawie. Akcja przebiegła spokojnie - poinformował nas Tomasz Frątczak, dyrektor gabinetu szefa CBA.

Zatrzymany piotrkowianin był zaskoczony. Nie doszło do szarpaniny ani próby ucieczki. 42-latek został przewieziony do siedziby Prokuratury Okręgowej w Warszawie,gdzie został przesłuchany. Usłyszał zarzut powoływania się na wpływy. Potem został zwolniony. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Marek Ł. to były działacz Federacji Młodzieży Walczącej. Tomasz Frątczak nie ujawnia, kim jest biznesmen (mówi jedynie, że pochodzi spoza Łódzkiego), w jakiej branży się specjalizuje i dlaczego chciał się spotkać z szefem CBA.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!