Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę

Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę. (© Sylvia Dabrowa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zołzy to kobiety o trudnym obyciu, ale też? - takie pytanie padło w dzisiejszym odcinku programu Milionerzy.

W jakim mieście Kazimierz Wielki zawarł w 1343 roku pokój z Krzyżakami? [Milionerzy - prawidłowa odpowiedź]

Milionerzy TVN to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, a w drodze do zwycięstwa może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności". Zagadnienia mają różnorodną tematykę i stopień trudności. Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną.

Niedawno w Milionerach byliśmy świadkami historycznej chwili: po raz drugi w programie padła najwyższa wygrana - okrągły milion złotych. Pieniądze wygrała Maria Romanek - emerytowana nauczycielka języka polskiego. Szybko i sprawnie radziła sobie z pytaniami, które dzieliły ją od miliona. Okazała się także niezwykle ciepłą i miłą osobą - szybko zaskarbiła sobie sympatię widzów programu.

Więcej o tej historycznej chwili przeczytasz w materiale: Maria Romanek wygrała milion złotych w Milionerach! [MILIONERZY, KTO WYGRAŁ MILION]

Wiosenny sezon „Milionerów” oglądało średnio 2,35 mln widzów. Teleturniej podniósł widownię swojego pasma o 1,55 mln osób. TVN w czasie jego emisji zajął drugie miejsce w rynku telewizyjnym - podają wirtualne media.

Milionerzy TVN. Tak brzmiało historyczne pytanie za milion złotych!

Do niedawna jedyną osobą, której udało się wygrać milion w polskiej wersji programu był Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku. W 2018 roku dołączyła do niego Maria Romanek.

Pytanie: Zołzy to kobiety o trudnym obyciu, ale też?


  • te miłe i dobre
  • sos po kaszubsku
  • choroba zwierząt
  • pasożyty przewodu pokarmowego


To ostra, zakaźna i zaraźliwa choroba koni. Powoduje zapalenia dróg oddechowych i ropienie żuchwowych węzłów chłonnych.


Milionerzy - Hubert Urbański

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!