Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Piotrkowie w nowej siedzibie

Aleksandra Tyczyńska
Aleksandra Tyczyńska
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Świadkom Przestępstw w Piotrkowie Trybunalskim
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Świadkom Przestępstw w Piotrkowie Trybunalskim Aleksandra Tyczyńska
Od stycznia 2022 roku Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Piotrkowie Trybunalskim ma nową siedzibę - mieści się w budynku przy ul. Narutowicza 84 w lokalu nr 4.

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Piotrkowie w nowej siedzibie

OPOPP w Piotrkowie funkcjonuje od pięciu lat. W tym czasie kilkakrotnie zmieniała się lokalizacja, a od tego roku mieści się w budynku przy ul. Narutowicza 84 w lokalu nr 4. Zmieniły się też zasady udzielania pomocy.

Dla kogo ośrodek?
Ośrodek przeznaczony jest głównie dla osób, które np. doświadczyły przemocy domowej, padły ofiarą oszustwa, mobbingu, stalkingu czy też po długiej przerwie spowodowanej odbywaniem kary pozbawienia wolności, leczenia odwykowego lub innych traumatycznych przeżyć, wracają do życia w społeczeństwie. Rocznie z pomocy ośrodka w Piotrkowie korzysta ok. 200 osób.

Jak pomogą?
W ośrodku można otrzymać kompleksową pomoc, w tym pomoc prawną (m.in. porady i przygotowywanie pism procesowych), psychologiczną i psychiatryczną, pomoc tłumacza a także pomoc materialną.

- Możemy również udzielić pomocy materialnej, m.in. pokryć koszty kursów przekwalifikowania zawodowego, zakupu odzieży, przejazdów, wyżywienia, pokryć koszty tymczasowego zakwaterowania, dopłacić do czynszu, czy nawet sfinansować remont mieszkania - mówi Aneta Grab, osoba pierwszego kontaktu w OPOPP w Piotrkowie dodając, że dzięki dotacji z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, ta pomoc może trafić nie tylko do pokrzywdzonych, ale także ich rodzin.

Jak uzyskać pomoc?
By skorzystać z pomocy ośrodka, od tego roku, należy mieć udokumentowany fakt zgłoszenia przestępstwa lub przemocy z sądu lub prokuratury (może to być np. Niebieska Karta, czy zgłoszenie mobbingu albo potwierdzenie opuszczenia zakładu karnego).

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Piotrkowie czynny jest: w poniedziałek, czwartek i piątek w godz. 8 - 15, we wtorek i środę w godz. 13 - 20 a w sobotę w godz. 8 - 13. Dyżur osoby pierwszego kontaktu pod nr tel. 791 669 566 (pod tym numerem można umówić się na osobistą konsultację) lub całodobowy dyżur telefoniczny pod nr tel. 791 667 366.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto