Piotrcovia - Sośnica Gliwice 32:29 (18:14) - Piotrkowianki zgodnie z planem

(p.płom.), (bk)
Iwona Niedźwiedź-Cecotka (w środku) należała do najskuteczniejszych piotrkowianek w zwycięskim dwumeczu z Sośnicą Gliwice
Piłkarki ręczne Piotrcovii dwukrotnie pokonując Sośnicę Gliwice zapewniły sobie walkę o piąte miejsce w sezonie 2005/2006. Piotrcovia - Sośnica Gliwice 32:29 (18:14) Piotrcovia: Alberciak - Niedźwiedź-Cecotka 7, ...

Piłkarki ręczne Piotrcovii dwukrotnie pokonując Sośnicę Gliwice zapewniły sobie walkę o piąte miejsce w sezonie 2005/2006.

Piotrcovia - Sośnica Gliwice 32:29 (18:14)
Piotrcovia: Alberciak - Niedźwiedź-Cecotka 7, Inna Silantiewa 6, Wypych 5, Dominiak 4, Kicińska 4, Polenz 3, Lisewska 2 i Artsiomienka 1. Trener Roman Jezierski
Sośnica: Łącz, Grabuńczyk - Kornacka 9, Świszcz 6, Jochymek 5, Jedyńska 3, Powałka 3, Latyszewska 2, Kozyra 1, Dolny i Ziółkowska. Trener Harald Tłuczykont

Piotrkowianki rozpoczęły niefrasobliwie. W ciągu 6 minut aż czterokrotnie piłką trafiły w słupek. Kłopotów ze skutecznym wykończeniem kontrataków nie miały gliwiczanki. W 7. minucie po celnym rzucie Gabrieli Kornackiej prowadziły 5:2. Kilkoma efektownymi interwencjami popisała się bramkarka Justyna Alberciak, która była najlepsza. Piotrcovia uzyskała przewagę trzech goli (16. minuta 10:7), ale trzy kolejne bramki były dziełem przyjezdnych (17. min 10:10). Końcowe minuty pierwszej połowy należały do gospodyń. W 28. minucie po skutecznym karnym Inny Silantiewej wygrywały 17:12. Po pierwszych 30 minutach miejscowe prowadziły czterema bramkami. Ich zapas goli powinien być większy, ale nie wykorzystały trzech karnych (Kinga Polenz, Sylwia Lisewska i Silantiewa).

Początek drugiej połowy nie zapowiadał emocji i wydawało się, że piotrkowianki pewnie wygrają. Tymczasem pomiędzy 36 a 39 minutą Sośnica rzuciła trzy gole i było 21:21. Zawodniczki z Gliwic wykorzystały fakt, że na ławce kar przybywała Agata Wypych. Od tego momentu aż do 53. minuty obie strony toczyły wyrównany bój. Piotrkowianki wychodziły na jednobramkowe prowadzenie, a gliwiczanki doprowadzały do remisu. Przy wyniku 27:26 kapitalną interwencją popisała się Alberciak, która skutecznie powstrzymała kontratak Joanny Kozyry. Chwilę poźniej celnym rzutem odpowiedziała Iwona Niedź-wiedź-Cecotka i wyprowadziła miejscowe na dwubramkowe prowadzenie (28:26). Piotrkowianki grały w osłabieniu, (karę odbywała Irina Artsiomienka).

* Rywalkami piotrkowianek w grze o V miejsce będzie AZS Politechnika Koszalin, która okazała się lepsza od Vivy. Kielczanki wygrały drugi mecz 24:17, ale studentki zwyciężyły w pierwszym aż 33:24. 6 maja Piotrcovia zagra w Koszalinie, a 13 maja będzie gospodarzem spotkania.

* Półfinały: Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 31:27 i 27:25 (awans po 2-1), AZS Gdańsk - SPR Lublin 23:28 (2-0 dla SPR).
* Wyniki meczów o miejsca 9-12: Jelfa Jelenia Góra - AZS Katowice 39:21, EB Start Elbląg - Łącznościowiec Szczecin 28:19. 9. Łącznościowiec - 21, EB Start - 18, 11. Jelfa - 18, 12. AZS Katowice - 0 pkt.