MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Brak izby wytrzeźwień przysparza lekarzom problemy

(tyka)
Takie obrazki, niestety, nie należą do rzadkości. Z braku izby, delikwenci przewożeni są do szpitala, a tam nikt nie chce ich oglądać fot. ds
Takie obrazki, niestety, nie należą do rzadkości. Z braku izby, delikwenci przewożeni są do szpitala, a tam nikt nie chce ich oglądać fot. ds
Czy piotrkowskie szpitale połączą się i jakiej pomocy oczekują ze strony samorządu miasta? Jakich problemów przysparza lekarzom brak izby wytrzeźwień, dlaczego tak trudno dostać się do specjalisty – na te i inne ...

Czy piotrkowskie szpitale połączą się i jakiej pomocy oczekują ze strony samorządu miasta? Jakich problemów przysparza lekarzom brak izby wytrzeźwień, dlaczego tak trudno dostać się do specjalisty – na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy pierwszej publicznej debaty „Co boli Piotrków”.

Z zaproszenia do udziału w debacie skorzystało około 60 osób, w tym mieszkańcy, przedstawiciele samorządu miasta, lekarze i dyrektorzy obydwu piotrkowskich szpitali.

– Dyskusja nie przypominała – czego obawiali się niektórzy – kolejnej listy pobożnych życzeń – zauważa Andrzej Pol, piotrkowski radny.

Dla miejskich włodarzy i policji, ważną informację przekazała Grażyna Motylska, prezes piotrkowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

– W Piotrkowie nie ma izby wytrzeźwień, stąd też policja i straż miejska co chwila przywozi nietrzeźwego delikwenta, a ja już nie mam siły przepraszać pacjentów i ich rodzin za uciążliwości związane z koniecznością przebywania z taką osobą w jednej sali – mówiła Motylska. – Są to często osoby agresywne, wulgarne, hałaśliwe. Dwie pielęgniarki i lekarz często nie są w stanie poradzić sobie z takim pacjentem, a mają pod opieką cały oddział. Izba wytrzeźwień musi powstać w Piotrkowie i nie ma co udawać, że nie ma problemu.

Łączenia szpitali nie będzie – jak głosiły od dłuższego czasu obiegowe opinie. Marek Konieczko, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego podkreślił, że można mówić jedynie o współpracy ze Szpitalem Rejonowym w zakresie uzupełniania się usług medycznych świadczonych przez obydwie jednostki.

Pomoc, jakiej szpitale oczekują i mogą przyjąć ze strony samorządu miejskiego i powiatowego, to przede wszystkim dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego i umorzenia podatków od nieruchomości. Pomoc natomiast w ustalaniu wzajemnych relacji między pacjentami (domagającymi się skierowań do specjalistów, także w sytuacjach, kiedy poradzić sobie może lekarz podstawowej opieki) a lekarzami pierwszego kontaktu i specjalistami, zadeklarował Grzegorz Mazur, prezes piotrowskiego oddziału izby lekarskiej.

Uwagi, pomysły na „uzdrowienie zdrowia w mieście” i opinie przekazane zostaną władzom miasta, powiatu i województwa. Organizatorami debaty byli Stowarzyszenie „Euro – Centrum” w Piotrkowie, Forum Piotrkowian i Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto