Branża fitness protestuje przeciw nalotom policji na siłownie w Piotrkowie: Koniec z zastraszaniem! ZDJĘCIA

Aleksandra Tyczyńska
Aleksandra Tyczyńska
Konferencja prasowa pod hasłem "Otwieramy piotrkowski sport - Koniec z zastraszaniem" odbyła się w siedzibie Top Fit Center przy ul. Sulejowskiej w Piotrkowie
Konferencja prasowa pod hasłem "Otwieramy piotrkowski sport - Koniec z zastraszaniem" odbyła się w siedzibie Top Fit Center przy ul. Sulejowskiej w Piotrkowie Tyka
Udostępnij:
Branża fitness protestuje przeciw nalotom policji na siłownie w Piotrkowie - w piątek w klubie Top Fit Center w Piotrkowie, gdzie mieści się i działa Stowarzyszenie Akademia Crossfight odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie we współpracy z Piotrkowskim Klubem Konfederacji pod hasłem "Otwieramy piotrkowski sport - Koniec z zastraszaniem". - Nie jesteśmy przestępcami, a tak jesteśmy traktowani - mówią właściciele Top Fit Center o nalotach policji.

Przedstawiciele Top Fit Center i Konfederacji o nalotach policji na siłownie w Piotrkowie

Roman Dłużewski tłumaczył, że Top Fit Center nie działa jako siłownia, a siedziba istniejącego od 2016 r. Stowarzyszenia Akademia Crossfight zajmująca się działalnością szkoleniową i fizjoterapeutyczną, a wobec tego działa legalnie, bo ich nr PKD (Polska Klasyfikacji Działalności) Stowarzyszenia nie znalazł się w rozporządzeniu ministerialnym zaostrzającym pandemiczne obostrzenia.

- I nikt nie może nam tego zabronić. Niestety, nasza policja ma wyznaczone takie zadania, żeby pacyfikować ludzi, którzy przychodzą do tego budynku, do Stowarzyszenia. Na każde moje pytanie, w jakim celu tu są, nie są w stanie odpowiedzieć, tylko, że mają zamknąć siłownię. Jestem właścicielem budynku i nie pozwolę na to by policjanci niszczyli moje dobre imię, dobre imię żony, dzieci i najbliższych - mówił podczas konferencji Roman Dłużewski, współwłaściciel Top Fit Center i założyciel Stowarzyszenia Akademia Crossfigt w Piotrkowie.

Wraz z żoną Izabelą opisali dwukrotną kontrolę pracowników sanepidu - w poniedziałek i we wtorek w asyście grupy 15 policjantów, wezwania na komendę, spisywanie wszystkich osób wchodzących i wychodzących ze szkoleń, wezwania z artykułu o roznoszeniu chorób zakaźnych.

- Zostałam wylegitymowana i rozumiałam to, ale policjanci blokowali i zatrzymywali też dzieci z mojej grupy. To było dla nich traumatyczne przeżycie, bo zawsze czuły się tu bezpiecznie, a teraz usłyszały, że nie mogą wziąć udziału w szkoleniu, że to co robią jest nielegalne. Niektóre płakały, a ich rodzice dostali wezwanie na komendę - opisywała Iga Smolec, wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i Świata w akrobatyce powietrznej.

Od środy współwłaściciel TFC spisuje policjantów, którzy przyjeżdżają dwa razy dziennie - rano i po południu, przy czym popołudniowa "zmiana" to nawet dwa radiowozy stojące przed budynkiem od g. 15 do g. 20. Złożył już zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez policjantów przestępstwa nękania, kolejna ma być skarga do komendanta miejskiego policji w Piotrkowie na przekraczanie uprawnień przez podległych mu funkcjonariuszy.

- Nawiązaliśmy współpracę z Polskim Kongresem Biznesu, który umożliwia udzielanie pomocy prawnej poszkodowanym przedsiębiorcom. Rozmawiałem też z rzecznikiem partii KORWiN, która ma udzielić wsparcia branży fitness poprzez posłów. Będziemy sprawę nagłaśniać - dodał Maciej Zadumiński, lider Piotrkowskiego Klubu Konfederacji.

Setki kontroli policji dotyczących przestrzegania obostrzeń

Tylko w okresie od 27 marca do 12 kwietnia 2021 roku policjanci z piotrkowskiej jednostki, na terenie miasta i powiatu przeprowadzili 30 kontroli w autobusach, 184 kontroli siłowni, klubów fitness oraz innych obiektów w tym boisk, siłowni plenerowych oraz hal sportowych, 6 kontroli pasażu galerii handlowej i 37 kontroli sklepów znajdujących się w galerii. Ponadto 753 kontrole placówek handlowych, w tym sklepów wielopowierzchniowych i mniejszych oraz w punktach usługowych ( m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne), 123 kontrole stacji paliw, 18 kontroli w obiektach takich jak kina, baseny, dyskoteki i 141 kontroli restauracji i obiektów gastronomicznych. Nie było kontroli np. w kościołach.

Część kontroli była zaplanowana, a część była przeprowadzona wspólnie z sanepidem.

- W przypadku ujawnienia nie stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa policjanci w tym czasie nałożyli 327 mandatów od 20 do 500 zł, skierowali 34 wnioski do sądu oraz 101 pouczeń - mówi asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie podkreślając, że każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana przez funkcjonariuszy podejmujących interwencję.

Konferencja prasowa pod hasłem "Otwieramy piotrkowski sport - Koniec z zastraszaniem" odbyła się w siedzibie Top Fit Center przy ul. Sulejowskiej w Piotrkowie

Branża fitness protestuje przeciw nalotom policji na siłowni...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie