Czyszczenie plaży nad Pilicą w Sulejowie. Nowa maszyna sprawdza się? ZDJĘCIA

mat. UM Sulejów, Tyka
Czyszczenie plaży w Sulejowie
Czyszczenie plaży w Sulejowie UM Sulejów
Udostępnij:
Kilkadziesiąt minut trwał pierwszy sprawdzian maszyny do czyszczenia piasku na plaży nad Pilicą w Sulejowie. Nowy sprzęt został zakupiony do czyszczenia plaż, które powstały po pogłębieniu Pilicy i ma być regularnie używany od przyszłego tygodnia.

Nowa maszyna czyści plaże nad Pilicą w Sulejowie

Maszynę przywieziono do Sulejowa w czwartek, 5 maja i niemal od razu została przetestowana na największej sulejowskiej plaży, która znajduje się wzdłuż ulicy Nadpilicznej.

- Najpierw chcemy wstępnie oczyścić i wyrównać nasze plaże, a następnie regularnie będziemy je czyścić przy pomocy tej maszyny. Zamierzamy na bieżąco monitorować ruch na tych terenach i będziemy reagować, gdy będzie taka potrzeba. Po kilkuminutowym pokazie widać, że to bardzo wydajny sprzęt. Trzykrotnie oczyściliśmy 50-metrowy fragment i zebraliśmy co najmniej kilkadziesiąt kilogramów kamieni, gałęzi i śmieci. Myślę, że niebawem będziemy mieli jedne z najładniejszych nadrzecznych plaż w województwie łódzkim – powiedział Jarosław Miller, dyrektor Miejskiego Zarządu Komunalnego.

W centralnej Polsce takich maszyn jest niewiele, dotychczas wykorzystywano je przede wszystkich na terenach nadmorskich.

- To sprawdzony sprzęt produkowany od ponad 30 lat we Włoszech. Dokładnie wybiera kamienie, patyki, niedopałki i oczywiście śmieci, czyli wszystko to, czego nie powinno być na plaży. Przy okazji wyrównuje teren i napowietrza piasek - podsumował Tomasz Zmitrowicz, przedstawiciel firmy Czysta Plaża.

Dzięki pogłębieniu Pilicy w Sulejowie powstało kilka nowych plaż. To teren, który jest własnością Skarbu Państwa, a zarządzają nim pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Na mocy porozumienia, które burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podpisał z Magdaleną Filipiak, dyrektorem Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim, gmina będzie dbać o utrzymanie porządku i czystości na trzech plażach: na terenie Kępek oraz przy ulicach Taraszczyńskiej i Podkurnędz. Przy tych plażach niebawem zainstalowane zostaną kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Bon turystyczny ważny do września

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie