Drugoligowa Pogoń pogoniła ŁKS Łódź, który leci do Turcji ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Drugoligowa Pogoń pogoniła ŁKS Łódź, który leci do Turcji
Drugoligowa Pogoń pogoniła ŁKS Łódź, który leci do Turcji Fot. Grzegorz Gałasiński
W drugim tegorocznym sparingu Rycerze Wiosny z ŁKS Łódź przegrali niespodziewanie z drugoligową Pogonią Siedlce.

Było to drugie w 2023 sparingowe spotkanie zespołu trenera Kazimierza Moskala. Pierwsze ełkaesiacy wygrali ze Zniczem Pruszków 3:0 (2:0). Mecz z Pogonią, prowadzoną przez byłego piłkarza ŁKS Marka Saganowskiego, łodzianie zaczęli od gola już w 4 minucie. Bramkarza gości pokonał 16-letni Jan Łabędzki, który od niedawna trenuje z pierwszą drużyną. Potem niecelnie uderzali Pirulo oraz Piotra Janczukowicz. Siedlczanie strzałem Bartosza Wicenciaka, ale piłkę złapał Aleksander Bobek. W 36 minucie Pogoń nieoczekiwanie wyrównała, po golu Cezarego Bujalskiego. Tuż przed przerwą wyszła nawet na prowadzenie. Zdaniem sędziego Jan Łabędzki faulował w polu karnym jednego z graczy Pogoni i wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Damian Nowak.Na początku drugiej połowy groźnie głową uderzał Michał Trąbka. W 65 minucie Pogoń ponownie trafiła do siatki rywala. Bramkarza ŁKS pokonał testowany pomocnik. Pięć minut później ten sam zawodnik miał szansę na czwartego gola, ale przestrzelił. Ostatecznie goście wygrali 3:1.
W najbliższą sobotę (21 stycznia) ŁKS wylatuje na obóz do Turcji. Lecieć ma 26 piłkarzy. Podczas pobytu w Turcji łodzianie mają rozegrać trzy mecze sparingowe. Rywalami ełkesiaków będą FC Admira Wacker Modling z Austrii (25 stycznia), Worskła Połtawa z Ukrainy (28 stycznia) oraz AFK Csikszereda Miercurea Ciuc z Rumunii (3 lutego). Pierwsza z wymienionych drużyn zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w austriackiej II lidze.Ukraińcy plasują się obecnie na siódmym miejscu rodzimej ekstraklasy (Premier Liha). Będzie to trzecie starcie tych ekip podczas zgrupowań w Turcji. W 2020 roku był remis 3:3, natomiast dwa lata później ełkaesiacy okazali się lepsi, wygrywając 1:0. Z kolei Rumuni zajmują po pierwszej części sezonu siódme miejsce na zapleczu ekstraklasy swojego kraju.ą

ŁKS Łódź - Pogoń Siedlce 1:3 (1:2). 1:0 - Jan Łebędzki (4), 1:1 - Cezary Bujalski (36), 1:2 - Damian Nowak (44, rzut karny), 1:3 - testowany (65)
ŁKS. I połowa: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyśkinas - Bartosz Biel, Mateusz Kowalczyk, Jan Łabędzki, Pirulo, Piotr Janczukowicz - Stipe Jurić. II połowa: Michał Kołba, - Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, zawodnik testowany - Damian Nowacki, Michał Trąbka, Dawid Kort, Nelson Balongo (78, Grzegorz Glapka), Bartosz Szeliga, zawodnik testowany. Trener: Kazimierz Moskal.