Dwa punkty Piotrkowianina i miejsce 13

Dariusz Piekarczyk
Bartosz Jurecki, trener Piotrkowianina
Bartosz Jurecki, trener Piotrkowianina Fot. Piotrkowianin
Piotrkowianin prowadzony przez trenera Bartosza Jureckiego zajął w tabeli Superligi trzynaste, czyli przedostatnie miejsce. Nie wiadomo jednak, czy będzie grał baraże z pierwszoligowcem o utrzymanie w elicie.

To było niezwykle nerwowe sobotnie popołudnie dla fanów szczypiorniaka w Piotrkowie. Tego dnia rozgrywano bowiem ostatnią kolejkę Superligi, a zespół trenera Bartosza Jureckiego toczył korespondencyjny pojedynek ze Stalą Mielec o pozostanie w elicie. Po pierwszych połowach meczów z udziałem zainteresowanych drużyn piotrkowanie byli w I lidze. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, Piotrkowianin wywalczył w Kwidzynie dwa punkty, a mielczanie przegrali jedną bramką w Szczecinie i wylądowali w I lidze.
Pierwsza połowa była w wykonaniu piotrkowian fatalna. Miejscowi schodzili do szatni prowadząc 16:13. Piotrkowianin wziął się za odrabianie strat po zmianie stron. Na trzy minuty przed końcem prowadził nawet 25:23. Dwie ostatnie bramki rzucił jednak zespół gospodarzy. Przy remisie Piotr Swat wykonywał rzut karny. Gdyby trafił to najprawdopodobniej Piotrkowianin wygrałby mecz za trzy punkty i zajął 12 miejsce na koniec sezonu. Tak się jednak nie stało i zespoły powalczyły o dodatkowy punkt w rzutach karnych, a wygrał je Piotrkowianin 3-2.

SUPERLIGA MĘŻCZYZN

MMTSKwidzyn- Piotrkowianin 25:25 (16:13) - rzuty karne 2-3
Piotrkowianin: Kacper Ligarzewski, Artur Kot - Tomasz Wawrzyniak 1, Piotr Rutkowski 5, Marcin Tórz 3, Adam Pacześny 2, Piotr Swat 5, Jan Stolarski 2, Patryk Mastalerz 1, Piotr Jędra-szczyk 3, Roman Pożarek 1, Kamil Mosiołek, Marcin Matyjasik, Marcin Szopa 2, Mateusz Kaźmierczak, Sebastian Iskra.Trener: Bartosz Jurecki.
W niedzielnym meczu końvcząxcym sezon spotkały się w Kielcach dwie najlepsze drużyny, czyli Łomża Vive i Orlen Płock. Mecz zakończył się remisem 29:29 (15:13) - rzuty karne 4-3.