ISOBOOSTER - doskonała mata do dociepleń

Artykuł sponsorowany
Jak co roku spotykamy się z panem Andrzejem Jareńczykiem, doradcą technicznym.

Witam, chciałbym przybliżyć naszym czytelnikom temat termoizolacji poddaszy użytkowych oraz jak bardzo ważnym i istotnym jest właściwy dobór materiałów termoizolacyjnych, tak aby cieszyć się ciepłym poddaszem i niskimi kosztami ogrzewania.

- Na rynku są dostępne różne materiały termoizolacyjne z przeznaczeniem na docieplanie poddaszy, jednak ich skuteczność najlepiej poznać po rachunkach za ogrzewanie. Nasi klienci są zadowoleni a to jest najlepszym dowodem na skuteczność mat.

Chyba nie opieracie się tylko na opinii klientów?

- Zgadza się, oprócz pozytywnych opinii, ważne są oczywiście parametry. O jakości materiałów termoizolacyjnych nie świadczy grubość, ale współczynniki poparte badaniami laboratoryjnymi. Nasze maty charakteryzują się tym, że zajmują mało przestrzeni, a jednocześnie mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dwie warstwy po 4 cm zastępują ok. 25 cm tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych, a współczynnik U wynosi 0,16.

Może przybliżmy naszym czytelnikom co to jest ten współczynnik U i jakie ma znaczenie?

- To współczynnik przenikania ciepła, który jest podstawowym parametrem oceniającym izolacyjność termiczną przegród budynku: ścian, dachów, podłóg i posadzek. Izolacyjność ściany zależy od rodzaju i grubości materiału z jakiego jest wykonana, rodzaju i grubości użytej zaprawy oraz izolacyjności tynku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Im niższy współczynnik U, tym wyższa izolacyjność ściany.

W jaki sposób można go wyznaczyć?

- Można to zrobić poprzez zastosowanie gotowych modeli konstrukcyjnych oferowanych przez producentów z wyliczonymi już wartościami U, czyli praktycznie nic nie trzeba robić.

Wróćmy do materiałów termoizolacyjnych. Czym tak naprawdę są maty, które oferujecie?

- Mata Isobooster jest najskuteczniejszym materiałem termoizolacyjnym, stosowanym w budownictwie do docieplania dachów, stropo-dachów, poddaszy, podłóg na gruncie i ścian trójwarstwowych lub pod elewacje płytowe czy panelowe.

Jak te maty działają?

- Ich działanie opiera się głównie na zasadzie odbijania promieniowania cieplnego, w przeciwieństwie do tradycyjnych grubych materiałów izolacyjnych. Parametry techniczne naszej maty poparte są badaniami i certyfikatami wydanymi przez duże europejskie instytuty badawcze i zgodne z normami unijnymi.Wykonaliśmy dodatkowo kilka badań termowizyjnych , dzięki którym widać jak działa termoizolacja refleksyjna. Przykładowo w domku jednorodzinnym, wykorzystującym ogrzewanie gazowe, temperatura powietrza w pomieszczeniach wynosiła 17,3 st C, natomiast temperatura sufitu (płyt KG ) była o 3 stopnie wyższa. Trzeba tu zaznaczyć że przy zastosowaniu innych materiałów termoizolacyjnych nigdy nie osiągnie się podobnych rezultatów. Tak właśnie działa termoizolacja refleksyjna. Chciałbym podkreślić dwie zalety. Pierwsza – przy dużo lepszych parametrach izolacyjnych, daje możliwość zastosowania znacznie cieńszej warstwy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo cennego miejsca, choćby na poddaszach użytkowych. Druga – maty są całkowicie odporne na wilgoć, która w przypadku wełny powoduje radykalne zmniejszenie termoizolacyjności.

Czy przy zastosowaniu mat Isobooster zachodzi konieczność instalowania dodatkowych folii budowlanych typu paroizolacja?

- Nie ma takiej konieczności. Dodatkowe folie stosuje się, gdy materiał termoizolacyjny silnie absorbuje wilgoć z otoczenia (np. wełna), tracąc swoje właściwości. Nasze maty są całkowicie odporne na wpływ wody. Isobooster zachowuje się jak folia paroizolacyjna i może być np. stosowany w jej miejsce, w połączeniu z wełną mineralną, jako dodatkowa izolacja.

Niestety przy pracach często powielane są te same błędy?

- To prawda. Przy docieplaniu wełną popełnia się bardzo wiele błędów montażowych, które w konsekwencji, po dłuższym lub krótszym czasie, powodują jej zawilgocenie. Mimo iż instalacja wełny często przez ekipy budowlane postrzegana jest jako prosta, to czasem drobne niedociągnięcia przy montażu np. paro- i wiatroizolacji mogą mieć daleko idące w skutkach konsekwencje. Niestety, trudno jest ocenić źle wykonane prace, gdyż całość szybko znajdzie się pod płytą kartonowo-gipsową. Tych wad nie ma Isobooster, który nie absorbuje wilgoci, a nawet jeśli zostanie zalany wodą, to nie traci swoich właściwości. Folia jest elastyczna i podatna na kształtowanie, więc łatwo ją zastosować w miejscach trudno dostępnych i wymagających precyzji

Słyszałem, że przy montażu mat można uniknąć tradycyjnego przy pracach budowlanych bałaganu…

- Do montażu maty Isobooster wystarczą nożyce lub nóż, młotek, taśma uszczelniająca i zszywacz. Zszywki mogą być zastąpione gwoździami o dużych łebkach (np. papiakami).

W „dobie kryzysu” ważne są koszty montażu.

- I tu mam dobre wiadomości. Niska cena tej izolacji sprawia, że stać na takie ocieplenie przeciętnego Polaka, budującego dom lub myślącego o termomodernizacji już istniejącego. Tym bardziej iż od tego roku rusza program dofinansowania dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Rozumiem, że u Państwa zakupię niezbędne materiały?

- Oczywiście. U nas można zakupić wszystkie materiały potrzebne do montażu. Isobooster jest pakowany w rolki zawierające 15 mkw. maty. Najmniejszą ilością, którą można kupić, jest jedna rolka. Chciałbym również podkreślić, że każdy nasz klient może liczyć na fachową poradę. Współpracujemy również z kilkoma autoryzowanymi wykonawcami zajmującymi się montażem mat Isobooster. Powiem więcej, prowadzimy również sprzedaż internetową, tak aby klient nie musiał specjalnie przyjeżdżać.

To proszę powiedzieć, jak można się z Wami skontaktować.

- Firma ma siedzibę w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Nowowiejskiej 10. Zapraszamy klientów indywidualnych jak i firmy.

Dziękuję za rozmowę.

- Ja również. Jednocześnie zapraszam do współpracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto