Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021

kw
Wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Łodzi 2021. Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021, a Sylwia Grałek zdobyła wyróżnienie
Wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Łodzi 2021. Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021, a Sylwia Grałek zdobyła wyróżnienie Karolina Wojna
Udostępnij:
W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Jeden z trzech głównych konkursów ogłoszonych przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi wygrała Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, która została Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021. W konkursie, ale w innej kategorii, zostały wyróżnione także: Sylwia Grałek z PCPR w Piotrkowie oraz Katarzyna Łochocka, koordynator Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.

Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Pracownikiem Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego 2021

Dzień Pracownika Socjalnego przypada 21 listopada. W województwie łódzkim jest ponad 9 tys. pracowników socjalnych. Obchody ich święta zorganizowało - w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera - Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. W uroczystościach wzięli udział pracownicy ośrodków pomocy społecznej z całego regionu. Samorząd województwa reprezentowali: Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego oraz radna sejmiku Alicja Antczak.

- Jesteście misjonarzami dobrej nadziei dla tych, którym służycie. Jesteście w służbie drugiemu człowiekowi, który czeka na waszą pomoc, na dobre słowo, na serdeczny uśmiech, który z konieczności w ostatnich miesiącach, musiał skrywać się za maseczką. Zawsze z głębi serca służycie tym, którzy czekają na waszą pomoc. Każdy dzień w waszej pracy niesie wyzwanie. Bardzo serdecznie dziękuję za wasze zaangażowanie - powiedział Zbigniew Ziemba.

Podczas gali w Teatrze im. Jaracza uhonorowani zostali przedstawiciele instytucji zaangażowanych w pomoc społeczną. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie laureatów trzech konkursów ogłoszonych przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej.

Pracownikiem Socjalnym Województwa Łódzkiego Roku 2021 została Wioletta Jóźwiak – Majchrzak z Ośrodka Wsparcia Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Tytuł Pracownika Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego zdobyła Joanna Łuczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.

Pracownikiem Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Łódzkiego 2021 została Katarzyna Króliczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Na zakończenie uczestnicy gali obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Jaracza “Marzenie Nataszy” w reżyserii Mikołaja Kolady.

Joanna Łuczak z wykształcenia jest psychologiem - ukończyła ten kierunek na Uniwersytecie Łódzkim i przez 20 lat uczyła studentów na UJK. Dekadę temu postanowiła połączyć teorię z praktyką i została pracownikiem PCPR w Piotrkowie. Jak sama mówi, już wcześniej, dzięki różnym unijnym projektom współpracowała jako psycholog z tą instytucją czy MOPR w Piotrkowie.

- Nigdy nie chciałam uczyć studentów tylko teorii - podkreśla, zaznaczając, że doświadczenie zdobyte w pracy w pomocy społecznej jest nieocenione.

Od 2011 pracowała w Punkcie Interwencji Kryzysowej PCPR w Piotrkowie, gdzie pomagała ofiarom przemocy domowej czy młodzieży zagrożonej samobójstwem. Od roku Joanna Łuczak jest pracownikiem zespołu ds. orzekania o niepełnosprawnościach.

Jak podkreśla, nagroda, którą zdobyła, to tak naprawdę uhonorowanie całego zespołu, bo praca w pomocy społecznej to praca zespołowa.

- O te nominacje bardzo zabiegał nasz kierownik, Zbigniew Wawrzyńczak - dodaje Joanna Łuczak.

Oprócz niej, podczas wojewódzkich obchodów wyróżniona została także inna pracownica PCPR w Piotrkowie - Sylwia Grałek. Pani Sylwia była nominowana w konkursie na pracownika socjalnego. Wyróżnienie otrzymała także Katarzyna Łochocka, koordynator Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie